“BANKA SİGORTACILIĞIMIZ DÜNYAYA ÖRNEK”

Capital (Turkey) - - SIGORTA -

TEŞVİK DESTEĞİ DE VAR

Türk sigorta pazarı, mevcut potansiyel ve cazibesiyle birçok uluslararası sektör oyuncusuna sahip. Özellikle banka sigortacılığı, iştirak yapısında gelişmiş bir örnek teşkil ediyor. Bu bağlamda, şirketlerin dünya uygulamalarını ve ürünlerini yerel müşteri ihtiyaçları ve önceliklerine göre uyarlayabildiklerini görüyoruz. Türkiye’nin ürün çeşitliliği açısından iyi bir noktada olduğunu söyleyebiliriz. Elbette, pazarın doygunlaşması ve diğer gelişmiş piyasalara yakın göstergelere ulaşması farkındalığa ve talebe bağlı. Ama gelir vergisi avantajı gibi teşvikler de bu zemini destekliyor.

POTANSİYEL HAYATTA

Burada pazarda var olmasına karşın penetrasyonu son derece düşük olan yıllık gelir sigortası ve birime dayalı hayat sigortaları örneğini verebiliriz.

Öte yandan yakın dönemde çıkan hukuki düzenlemelerle her iki ürünün de bireysel emeklilik sistemine yönelik tamamlayıcı bir konum edinebilmeleri desteklendi. Gerekli altyapı ve stratejik öncelikler beraberinde şirketlerin bu ürün gruplarında da hız kazanabilmeleri adına zeminin güçlendiğini söyleyebiliriz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.