“DİJİTALLEŞEMEYEN YOK OLUYOR”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

BimSA, 40 yıl önce Sabancı Holding çatısı altında elektronik kontrol cihazları ve bilgisayar hizmetleri vermek üzere çalışmaya başladı. Bugün ise 20 farklı sektörden 300’e yakın şirkete hizmet veriyor. BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, şirketlerin, uygulama ve iş danışmanlığından kuruma özel uygulamalara, donanımdan yazılıma kadar tüm bilişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyet gösterdiklerini söylüyor. “BimSA olarak müşterilerimize uygulama geliştirme, SAP danışmanlığı, mobil uygulamalar, doküman yönetimi, sunucu işletimi ve barındırma gibi alanlarda rekabet avantajı sağlıyoruz” diyor.

Taşman’a göre dijitalleşmeyle büyük veri kavramının hayatımıza girdiği bir dönemdeyiz. Dijital verilerin verimlilik alanında büyük olanaklar sağladığının altını çizen Taşman, finans ve telekomünikasyon sektörlerinin kendi işlerinin yapısı gereği bu konuda hızlı davrandıklarını, ancak üretim ve hizmet sektörlerinde dijitalleşmenin avantajlarının yeteri kadar kullanılmadığını belirtiyor. “Dijitalleşme, içinde yaşadığımız dünyanın kurallarını hızla değiştiriyor. Bu hızlı değişime uyum sağlayanlar yaşamaya ve ilerlemeye devam ederken, dijitalleşme sürecinin gerisinde kalanlar elenmeye veya gerilerde kalmaya mahkum oluyor” diyor.

Peki bir şirketin dijitalleşmesi ne demek? Taşman, bu sorunun yanıtını da şöyle veriyor: “Bir şirketin dijitalleşmesi, müşteri deneyiminden üretime kadar tüm iş yapış şekillerini dijital platformlara taşımak demek. Dijitalleşmiş bir şirketseniz kaynaklara daha hızlı ulaşma, verimliliği artırma, stoklarınızı minimize etme imkanınız var.”

BimSA Türkiye’deki şirketlerin dijitalleşme yolculuklarına eşlik etmeye çalışıyor. Sektörlerin ihtiyaç duyduğu teknolojik gereksinimleri ve en güncel bilgi teknolojisi çözümlerini sunduklarının altını çizen Taşman, “Dijitalleşme kapsamında bulut bilişimi müşterilerimize en iyi şekilde sağlayabilmek için altyapı platformlarımıza, Sabancı Center ve Kocaeli KentSA içinde bulunan veri merkezlerimize ve ürünlerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de en önde gelen bilgi teknolojisi şirketlerinden biri olarak değer sağlamaya devam etmek” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.