“CRM’DE YAZILIM BAĞIMLILIĞINI KALDIRDIK”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Etiya, 2004 yılında üç mühendis arkadaş tarafından kuruldu. CRM çözümleri başta olmak üzere kurumsal yazılım çözümleri sunan şirket, zaman içinde hızlı bir büyüme yolculuğu gerçekleştirdi. Faaliyetlerini sadece yurtiçiyle sınırlamadı, yurtdışına da açıldı. Şimdi ise Etiya’nın hedefinde tüm dünyaya hizmet etmek var.

Bugün şirketin kurumsal yazılım çözümlerinde Türkiye’nin lider kuruluşu olduğunu belirten Etiya Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan, uzmanlıklarıyla sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da referans gösterilen çözümler sunduklarını söylüyor. Yurtdışı hedeflerini ve bu alanda şu ana kadar neler yaptıklarını da şöyle paylaşıyor:

“Hedefimizi, global arenadaki faaliyetlerimizi artırmak ve bu alanda global rakiplerle de tüm pazarlarda rekabet edebilmek olarak belirlemiştik. Bu konuda ilk yatırımımız Singapur’da açtığımız ofis oldu. Bu ofisle tüm Uzak Doğu’ya hizmet sunan bir şirkete dönüştük. Şimdi bunun bir adım ötesine geçiyor ve Etiya International ile tüm dünyaya hizmet sunmayı hedefliyoruz. Öncelikli planımız bu yeni yapılanmamızla APAC, CIS ve Kuzey Amerika ile Amerika’nın öncü şirketleri arasında yer almak.”

Etiya Türkiye, Toronto ve Singapur ofislerinde 500’ün üzerinde mühendis istihdam ediyor. Yüzde 100 yerli bir şirket olarak AR-GE çalışmalarını, yerli mühendislerden oluşan bir ekiple sürdürüyor. Burada yapıp geliştirdikleri ürünleri dünyaya satıyor olmalarının Türkiye bilişim ihracatında önemli bir değer olduğunun altını çizen Doğan, “Telekom, enerji, medya ve finans gibi ana sektörlerde ülkemizin dışarıya olan yazılım bağımlılığını CRM açısından ortadan kaldırmış, rüzgarı tersine çevirmiş durumdayız” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.