“5 YENİ PROJE DAHA GELİYOR”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

erko İnşaat’ın temelleri 1990 yılında atıldı. 25 yıllık şirket bugüne kadar gayrimenkul ve inşaat alanında birçok önemli projeye imza attı. Kağıthane’de Papirus Plaza, Göktürk’te Gökmahal Residence, Bosphorus Palace Hotel, Kemerburgaz’da Kemermall AVM, Zekeriyaköy Villaları ve İMES Sheraton Four Point, şirketin yurtiçinde yaptığı projelerden birkaçı. Güçlü bir kimliğe sahip olan Ferko İnşaat, Türk Cumhuriyetleri, Libya, Sudan gibi ülkelere ilk giren Türk taahhüt şirketlerinden...

Bugün de yurtdışında ağırlıklı olarak Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan ve Libya’da yol, altyapı, konut, villa, otel ve ofis projeleri gerçekleştiren şirketin gündemindeki en önemli proje ise İstanbul Levent’deki Ferko Signature projesi. İstanbul’un en değerli arazilerinden birinde konumlandırdıkları bu projenin tamamlandığında portföydeki en önemli işlerden biri olacağını belirten Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, “Bölgeye ve projeye dahil olacak markalara prestij katacak Ferko Signature, iki ofis bloğu ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşacak. 127 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen projemize şu ana kadar 350 milyon dolarlık yatırım yaptık. Yüzde 60’a yakınını sattığımız projemizi, 2016 yılı sonunda bitirmeyi hedefliyoruz” diyor.

Ferko İnşaat, ayrıca Ilgaz Dağı’nda yer alan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort projesinin de çalışmalarına devam ediyor. Meriçten, toplam 12 bin 700 metrekare kapalı alana sahip projeyle bölgeye büyük bir katma değer kazandıracaklarını söylüyor.

Önümüzdeki dönemde Ferko İnşaat, ağırlıklı olarak İstanbul’da projeler yapmayı planlıyor. İstanbul’da 4- 5 proje için arazi alımlarını gerçekleştirdiklerini anlatan Meriçten, “Bu projelerden biri Cendere Yolu’ndaki ofis, ticari alan ve otelden oluşacak. Diğer iki projemiz ise Göktürk tarafında gerçekleşecek. Bu projelerden birini ticari diğerini ise konut olarak planlıyoruz. Yurtdışında ise devam eden ve başlayacağımız Libya ve Sudan’da bazı projelerimiz var. Ancak şu günlerde dünyada ve özellikle Ortadoğu’daki gelişmeler nedeniyle Türkiye’deki yatırımlarımıza ağırlık vermeyi tercih ediyoruz” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.