Vestel nesnelerin internetine hazırlanıyor

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

Esnek ve yenilikçiyiz. Talebe göre üretim yapıyoruz. Farklı damak zevklerine, bütçeye ve tercihe göre tasarlanmış beş bin çeşit ürünümüz var. İnovasyon çalışmalarımızda müşterilerimizin tat haritaları doğrultusunda çalışırız. Örneğin, Türkiye’de kahve tiryakileri içimi yumuşak, meyve tadı veren kahveyi seviyor. Buna karşın Avrupalı tüketiciler daha sert formüllere alışık.

attığımız adımda, müşteri deneyimini ön planda tutarız. Bunun için sürekli olarak araştırmalar yaparız. Yeni teknolojilerle farklı beklentilere cevap verecek yeni ürünler geliştirmek için çalışırız. Tüm yenilikler kapsamlı “duyusal” araştırmalarla ve tadım deneyleriyle kontrol edilir.

ürün toplam bir deneyim sunar. Bu yüzden, ürünlerimizin bileşimi, ambalajları ve reklamlarında müşteri deneyimini işin kalbine yerleştirerek ilerleriz.” 20 Dijital Ekonomi Zirvesi öncesi Vestel İcra Kurulu Başkanı TURAN ERDOĞAN’la bir araya geldik. Erdoğan, Vestel olarak “nesnelerin interneti” için çalıştıklarını, Berlin’deki İFA Fuarı’nda sergiledikleri akıllı ev çözümleriyle rakiplerinin çoğundan en az bir yıl ileride olduklarını anlattı. Türkiye’de her yıl satılan 3,5 milyon televizyonun 1,5 milyonunun Vestel markalı olduğunu ve 15 milyon adetlik cep telefonu pazarında da benzer bir başarı yakalamayı hedeflediklerini vurguladı. Yeni kurdukları Vestel Ventures’tan da söz eden Erdoğan, “Henüz fatura kesmemiş olan” şirketlerle ilgilendiklerini belirtti ve yeni fikirlere destek vermek için 500’ün üzerinde projeyi inceledikleri bilgisini paylaştı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.