“NAKİTİ AKIŞINA ÇOKÇ DİKKAT EDİYORUZ”

Capital (Turkey) - - YENI DÖNEM - FARUK EKİNCİİİ / EKİNCİLER HOLDİNG EŞ BAŞKANI

“İLERİYİ GÖRMEK ZOR”

Türkiye’de ekonomi çok zor bir dönemden geçiyor. Şirketler ileriyi göremediği için yeni yatırımlarını yapamıyor. Kur tahminleri havada uçuşuyor. Biz de bu ortamda 2016 bütçesini hazırlarken Merkez Bankası ve diğer ekonomistlerin görüşlerini gözlemliyoruz, bunun üzerine kendi tahminimizi yapıyoruz.

2016 DAHA ZOR OLACAK

2016’da ekonominin durumu seçim sonunda kurulacak koalisyonun kalitesine bağlı olacak. Seçimler sonrasında oluşacak koalisyonun da çok uzun ömürlü olacağını zannetmiyorum. Bir iki yıllık bir koalisyon olacak. Bu nedenle 2016, 2017 zor yıllar olacak gibi duruyor. Bu dönemde yapılması gereken, ayakta kalmayı sağlamak. Biz de bunu yapıyoruz.

“AYLIK GÜNCELLİYORUZ”

Bütçe çalışmalarımız ancak aralık başında biter. Belirsizliğin arttığı böyle bir ortamda bütçemizi hazırlayıp gerektiğinde revize ediyoruz. Bütçeyi aylık güncellemek gerekiyor. Bu şekilde gelişmelere adapte oluyoruz

TASARRUF TEDBİRLERİ

En düşük maliyetle ürünleri imal ediyoruz. Yılların verdiği tecrübeyle birtakım inovasyonlar yaparak yatırım yapmadan üretim maliyetlerini düşürüyoruz.şy Finans tarafında ise içç piyasayapyy yaptığımızypğ satışlarımızı hemen dolara çeviriyoruz. Nakit akışı yönetimine çok dikkat ediyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.