“VERİMSİZ ÜRÜNLERİMİZİ HIZLA DELIST EDİYORUZ”

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA - Enerji tasarrufuna ve karbon salımını azaltmaya odaklandık. Atatürk Havalimanı’nda önceki yıl hizmet verdiğimiz yolcu sayısı yüzde 14 artarken toplam karbon salımını yüzde 4,6 azalttık.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde en büyük temizlik operasyonlarından biri de satış noktalarında yürütülüyor.

Son 1 yılda CarrefourSA verimsiz olduğu için 38 mağazasını kapatırken Collezione 14, LC Waikiki ise 10 mağazasını kapattı. Yılın başından bu yana verimsiz olduğu için 5 mağazasını kapatan Mudo da yıl sonuna kadar 5 mağazasını daha kapatacak.

CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, verimsiz

“ÖNLEM ALDIK”

Son dönemde kurların artışı ve belirsizlik biz sanayicileri ciddi anlamda etkiliyor. Hammadde fiyatlarındaki artışı pazara yansıtabilmek çok mümkün değil. Biz de bu belirsizlik ve maliyet artışının önüne geçmek için verimli üretim yapmak, için bir dizi önlem aldık.

MİNİMUM İŞÇİLİK

Son dönemde ürün sayısında verimli olmayan ürünleri yavaş yavaş delist ediyoruz. Üretim verimliliği için maksimum verim çalışması yapıyoruz. Hammadde takibine büyük önem veriyoruz. Planlamaya her zamankinden fazla eğiliyoruz. Minimum işçilikle maksimum verim almak için çaba sarf ediyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.