“MOBİLYADAKİ YÜKSELİŞİ FARK ETTİM”

Capital (Turkey) - - KARİYER - MUZAFFER ÇİLEK / ÇİLEK MOBİLYA CEO’SU

MOBİLYA SEKTÖRÜNE GEÇTİ

Babam bakırcılık sektöründe faaliyet gösteriyordu. Ben de onunla birlikte çalışıyordum. 21 yaşında, artık bakırcılık mesleğinin ömrünü tamamladığını gördüm. Babamla bu düşüncemi paylaştım ve yıldızı parlayan mobilya sektörüne geçmenin bize fırsat yaratacağını söyledim. Mobilya sektöründeki yükselişi fark etmem ve bu alana geçiş yapmamla kendi şansımı yakaladım.

YENİLİKÇİLİK FARK YARATTI

Mobilya sektöründe niş bir alanda uzmanlaşmayı ve markalaşmayı yakalamayı hedefledim. Sektöre farklı bir gözle bakıp farklı bir yorum getirsek fikir lideri olabileceğimizi düşündüm. Nitekim bugün geldiğimiz noktada 5 kıtada, 66 ülkede 444 satış noktamızla dünya çocuklarını mutlu etmeye devam ediyoruz. pozisyonuna geçiş yaptım. Böylelikle uzun yıllar sürecek Almanya macerama adım attım. 5 yıl içinde terfilerle 25 farklı ülkede çalışma fırsatı yakaladım. Büyük işlerin altına imzamı attım ve kariyerime büyük hedefler ekledim.” Indeks Grup CEO’su Erol Bilecik, kendi şansını üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümünü seçerek yarattığını söylüyor. O dönemde çok da ön planda olmayan bilgisayar mühendisliğini seçerek tüm kariyerine yön veren Bilecik, “İçimden gelen sesi dinleyerek attığım bu adımın ne denli önemli olduğunu iş hayatına başladığımda fark edebildim” diyor ve hikayesini şu sözlerle aktarıyor:

“Her insan kendi öyküsünü kendi yaratıyor. Ben de ilk başta kendi öykümü yazarken iş hayatımda hangi yöne gidebileceğimin yeteri kadar farkında değildim. İçimdeki ses ilk başta beni mühendisliğe yönlendirdi. Ardından daha ortaokul ve lise yıllarındayken zihnimde olgunlaşan elektrik mühendisliği hayali devreye girdi. Nihayet üniversite için bölüm tercihi yaparken o tarihlerde yeni yeni duyulmaya ve keşfedilmeye başlayan bilgisayar mühendisliğine yöneldim. Bu karar doğrultusunda Türkiye için nispeten yeni bir alanda şansımı kendim yaratmış oldum. Hayatımda en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Bu tercihimin, özellikle de bilgisayar sektöründe yeni girişimlerin olduğu ve yeni bir

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.