“KISA SÜRELİ, AYAKTA TOPLANTILAR BAŞLATIYORUZ”

Capital (Turkey) - - ŞİRKET KÜLTÜRÜ -

GENİŞ BAKIŞ AÇISI

Yoğun ajandam nedeniyle gün içinde zamana karşı yarışıyorum. Yapılacak toplantıların başlama ve bitiş saatlerine de tüm ekipler tarafından uyulması önceliğim. Toplantılara önceden hazırlanırım. Toplantıya katılacak tüm ekip arkadaşlarımdan da toplantı içeriği konusunda hazırlıklı olmalarını, konuyla ilgili muhtemel soruları geniş bir bakış açısıyla değerlendirmiş olmalarını ve yapılan istişarelerde proaktif davranmalarını beklerim.

1 SAAT SINIRLANDIRMASI

Ortaklarımızdan Aviva, 2014 yılı itibarıyla “Mükemmele Yolculuk” adını verdiği özel bir değişim programı başlattı. Mükemmele Yolculuk’un Türkiye’deki ilk adımı olarak bir çalıştay düzenledik. Çalıştayın sonucunda önümüzdeki dönem için 4 yeni projenin başlatılmasına karar verdik. Sonuç kararlarını da “Dur-Devam Et-Başla” şeklinde tanımladık. “Dur” dediğimiz uygulamalardan bir tanesi de toplantı kurallarımızla ilgili. Şirket içi toplantı sürelerinin maksimum 1 saatle sınırlandırılmasına ve sunum yapacak kişi dışında toplantı katılımcılarının elektronik cihazlarını toplantıya getirmemesine karar verdik.

SANDALYELER KALKACAK

Kısa, sonuç odaklı ve verimli toplantılar yapmak önceliğim. Bu sebeple toplantı öncesi gereken hazırlıkları yapmak, toplantı notu tutmak ve iş takiplerinin yapılabilmesi için de görev dağılımları yapmak rutinlerimiz arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde toplantı odalarımızdan bazılarında masa ve sandalyeleri kaldırarak, ayakta, daha kısa sürelerle sonuca ulaşılmasını sağlayacak toplantı mekanları oluşturacağız. Çalışanlarımızın bir araya gelip, kısa sürede sonuca ulaştırabilecekleri konuların dağılmadan çözümlenmesini sağlayacağız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.