“SORUN DEĞİL ÇÖZÜM BEKLİYORUM”

Capital (Turkey) - - ŞİRKET KÜLTÜRÜ -

İnteraktif, herkesin fikrini söyleyebildiği ve bir kararla sonlandırılan toplantılar L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler’a göre en ideal toplantılar. L’Oreal’de dinamik bir çalışma ortamı olduğunu belirten Rumpler, top-

KONUŞMADA DENGE

Bizde toplantılar önceden planlanır, saatinde başlar ve biter, çok konuşanların toparlamasını rica ederim. Hiç konuşmayanlara söz vererek mutlaka herkesin konuşmasını sağlarım. Sorundan ziyade çözüm önerilerini sunmalarını isterim. Toplantı odasında “Sorun değil, çözüm getirin” diye yazar. Çok sorun getiren olursa yazıyı gösteririm.

KÜLTÜR OTURDU

Toplantılarımızı her 3 ayda bir şirket dışında yaparız, bu da genelde Şile, Abant, Sapanca gibi bir tatil beldesi olur. Toplantı kültürümüz oturmuş oldu, her hafta pazartesi günü icra kurulları, komiteler toplantısı olur. Her ayın 3. haftası pazartesi yönetim kurulu olur. Sadece pazartesi günleri toplantı planlanır.

GÜNDEMİN İLK MADDESİ

Toplantıların verimli geçmesi için gündem önceden gönderilir. Kimin hangi konuda rapor sunacağı belirtilir. Son bölümde öneriler alınır. Kıdemce veya yaş olarak en küçük üye toplantı notlarını tutar ve 24 saat içinde ilgililere tutanak dağıtılır, bir sonraki toplantıda gündemin ilk maddesi bir önceki toplantı tutanağının okunmasıyla başlanır. Önümüzdeki dönemde toplantıların uzaktan katılımcılarla da sağlanması için telekonferansa tam olarak geçmek istiyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.