“YATIRIMLAR HIZ KESMEYECEK”

Capital (Turkey) - - LOJISTIK -

Türkiye’nin bu yılki ekonomik performansına bakarsak, dünya ekonomisindeki yavaşlamaya paralel olarak Türkiye’nin de yavaşladığını görüyoruz. Euro Bölgesi’ndeki durgunluk başta Irak, Suriye ve Ukrayna olmak üzere lojistik sektörü açısından önemli pazarlardaki siyasi istikrarsızlık ve çatışmalar sürüyor. Ekonomik ambargo Rusya’yı olumsuz etkiliyor. Gelecek yıl ambargonun Rusya üzerindeki etkileri daha fazla görülecek.

Sektörümüz bütün bu zor koşullar altında hedeflerini ve iş planlarını gerçekleştirmeye çalışıyor. Sektörün Türkiye ortalamasının üstünde büyüyeceğini söylemek mümkün. Ancak büyüme, geçmiş yıllardaki kadar güçlü olmayabilir. Öte yandan iş dünyasının temkinli bekleyişinin süreceğini tahmin edebiliriz. Borusan Lojistik ise yılın ilk yarısında iyi bir performans göstermeyi başardı.

Bu yıl da yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Yıl sonuna kadar 23 milyon dolar düzeyinde bir yatırım gerçekleştirmiş olacağız. Yatırım kalemlerimiz arasında Bukoli, ETA gibi inovatif markalarımız, bilgi sistemleri, Borusan Limanı rıhtım uzatılması başı çekiyor. Tabii bu yatırımlarımızın karşılığını yıl sonu ciro hedefimiz olan 526 milyon dolar düzeyini yakalayarak alacağımıza inanıyorum. Geçtiğimiz yıl eylülden bugüne TL bazında beklentimizin üzerinde bir büyüme yakaladığımızı görüyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.