EN BÜYÜK AMACI GENÇLERE UMUT OLMAK

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Rönesans Eğitim Vakfı (REV), gençlere, eğitim başta olmak üzere sosyal ve kültürel destek vermek amacıyla, 2009 yılında kuruldu. Vakfın başında ise Refia Jale Ilıcak var. Eğitimin bir ülkenin kalkınmasında en önemli noktada durduğunu belirten Ilıcak, bu konuda kamu ve eğitim kuruluşlarına olduğu kadar özel sektöre de büyük görevler düştüğü bilinciyle hareket ettiklerini söylüyor. “Rönesans Holding olarak, bu sorumluluk ışığında, gençlerin kendi güçlerinin farkında olmalarını sağlamak ve onlara umut olabilmek en büyük amacımız. Buna yönelik olarak REV çatısı altında eğitim ve yardım programlarını yaşama geçirdik” diyor.

REV’in faaliyet alanlarının başında ülke genelindeki üniversitelerin lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere sunulan karşılıksız REV Burs Programı geliyor. Bugüne kadar 4 bin 500’ün üzerinde öğrenciye, üniversite öğrenim süreleri boyunca karşılıksız burs veren REV, bu yıl ise bursiyer sayısını 2 bin olarak hedefliyor.

Bursların dışında vakıf, çeşitli illerde okul ve idare binaları inşa ederek eğitim kurumlarına bağışlıyor. Bugüne kadar yaptıkları en önemli çalışmalardan birinin Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji olduğunu belirten Ilıcak, “2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçen okulumuz, bugün TED dünyası ve eğitim sektörünün en prestijli kuruluşları arasına girdi” diye konuşuyor.

Bu yıl REV çalışmalarına farklı bir kırılma noktası da ekledi. Faaliyetlerini burs vermenin ötesine taşımak için REV Akademi’yi kurdu. Bursiyerlerinin çok yönlü gelişimlerini sürdürmelerine katkı sağlamak için de REV Kişisel Gelişim Programı’nı oluşturdu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.