“E-TİCARET, MARKAYA TALEBİ ARTIRACAK”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Tepe Mobilya 150 milyon TL’ye varan cirosu, 24 ilde 32 satış noktası ve yaklaşık 900 çalışanıyla 35 bin oyuncunun yer aldığı mobilya sektöründe ilk 10 büyük oyuncu arasında yer alıyor. Son dönemde birçok şirketin yaşadığı online açılımı Tepe Mobilya da yaşadı. Şirket bu yıl kasım ayı itibarıyla online satışa geçti. Türkiye’de nüfusun yüzde 47’sinin internet kullandığına ve bunun en az 10 milyonunun internetten bir kez satın alma gerçekleştirdiğine dikkat çeken Tepe Mobilya Genel Müdürü Aykut Coşkan, Tepe Home tüketicisinin de internetten alışveriş yapma konusunda istekli olduğunu söylüyor. “Bu yönde giderek artan bir taleple karşı karşıyaydık. Tepe Home gibi çok beğenilen ve kategori mağazacılığında gerçekten çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan markamızın artık e-ticaret kanalından tüketiciye erişim sağlaması gerektiğini düşünerek yola çıktık” diye konuşuyor.

Tepe Home gelecek 10 yılda cirosunun yüzde 10’unu online satış kanalı üzerinden gerçekleştirmeyi hedefliyor. Online kanalın ilk 5 yılda en çok iş yapan mağazalar arasında 5’inci mağaza, 10 yılın sonunda ise ilk 3’te yer alan mağaza seviyesinde olması bekleniyor.

Coşkan, online’daki çalışmalarının mağaza açma performanslarını ise olumsuz yönde etkilemeyeceği görüşünde… E-ticaret arayüzlerinin daha çok bilinirliği, müşteri erişimini ve marka beğenisini tetikleyecek bir platform yaratacağı için markaya olan talebi artıracağını dile getiriyor ve ekliyor: “Bu durum bizi daha çok noktada varlığımızı yaymak isteyeceğimiz bir yere götürebilir. Neticede özellikle büyük taşınmaz gruplarda tüketici ürünü online’da beğenip ‘tıkla ve topla’ metoduyla ya da fiziki satış noktasından alımı tercih edebilir. Dolayısıyla ticaretin fiziksel mağaza ve online mağaza kombinasyonuyla birlikte büyümesi gerektiğini düşünüyor ve inanıyoruz. Online işlem hacmi arttıkça, fiziksel mağazalarımızın performansının da artmasını bekliyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.