“AVRUPA’DA İLK 3’E GİRECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

lp Saul, Pronet’i bundan 21 yıl önce iki ortağıyla birlikte kurdu. Üç ortağın güvenlik sektörüne yönelik ürettikleri çözümlerle Pronet, sektörünün en önemli şirketlerinden biri oldu. 2012 yılında da şirket, Avrupa’nın önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden Cinven’in yatırım desteğini alarak daha da güçlendi.

Bugün Pronet olarak pazar paylarının yüzde 60 civarında olduğunu belirten Pronet Yönetim Kurulu Başkanı Alp Saul, önümüzdeki birkaç yıl içinde yurtdışına açılarak uluslararası pazarda da büyük bir güç olmayı hedeflediklerini söylüyor. “Avrupa’da ilk üçe girme hedefimiz var. Bu doğrultuda bu yıl altyapı olarak hazırlıkları tamamladığımız ve büyümeye devam ettiğimiz bir yıl oldu” diyor.

Pronet büyürken teknolojiyle kol kola yürüyor. Bu alanda son dönemde en çok odaklandığı ürünü de Pronet Plus. Büyümenin formülünün daha önce örneği olmayan bir hizmeti sahiplenmekle ve kendi sektörüyle ilgili uzun vadeli yatırımlara ağırlık vermekle mümkün olduğunu dile getiren Saul, “Güvenlik sektörü teknolojiyle kol kola yürüyen bir sektör. Bu alanda bizi farklılaştıran en önemli hamlemiz Pronet Plus

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.