“BAŞARILI OLUNCA KARİYER KENDİLİĞİNDEN GELİŞİR”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ - Koçtaş’ta çalıştığım dönemde kendisine raporladığım İngiliz yönetim kurulu üyemiz, yıl sonu performans görüşmelerinde kariyerimi daha aktif planlamam gerektiği konusunda beni eleştirirdi. Ben de hep, “Ben işime konsantre olup başarılı olduğum sürece kariy

ENDİŞE ETMEDİM

Hiçbir zaman kariyerimi özel olarak planlama çabasında olmadım, her zaman bana verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ettim. Beklentim şuydu: Ben işime odaklanır, performans gösterirsem bu nasıl olsa fark edilir. O sebeple ‘Bundan sonraki adım ne olacak’ diye planlamadım ve endişe de etmedim.

ELEŞTİRİ ALDIM

ŞANSLI BİR YÖNETİCİYİM

Koç Topluluğu çok farklı alanlarda iş yapan muazzam bir kurum. Ben de bu toplulukta farklı şirketlerde çalışma fırsatı bulmuş şanslı bir yöneticiyim. Bütün bu farklı şirketlerdeki tecrübeler, benim için çok kıymetli deneyimler oldu ve her zaman çok kıymetli ekiplerle çalışma fırsatı buldum. Bu farklı tecrübeler de beni bu noktaya getirdi diye düşünüyorum.

ÇOK HEYECANLANDIM

Koç Topluluğu’nda, Koç Holding’de başlayan, Koçtaş, Migros ve Arçelik’te devam eden kariyer yolculuğuma baktığınızda aslında belli bir yönde kariyerimin planlandığını değerlendirebilirsiniz. Zaten topluluğumuzda son derece kurumsal ve entegre bir insan kaynakları yönetimi sistemi söz konusu. Elbette bu görevi duyar duymaz çok heyecanlandım, çok mutlu oldum, çok gururlandım. Bu görevler bizim yapageldiğimiz, üstlendiğimiz sorumlulukların devamı olarak gördüğümüz görevler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.