DİJİTAL ŞİRKET DİJİTAL TÜKETİCİYE BENZER

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

UZAKTAN KONTROL

Bence tamamen dijitalleşmiş bir şirket tamamen dijitalleşmiş bir tüketiciye benzeyecek. Dijital bir çalışana kullandığı taşınabilir cihaz, işiyle ilgili ihtiyacı olan her bilgiyi verecek. Bu bilgiyi kişiselleştirebilecekler ve değişik durumlara adapte olabilecekler. Fiziksel olarak kullandıkları cihazların yanında olmak zorunda olmayacaklar ama cihazları tamamen kontrol edebilecek ve iyileştirebilecekler.

TAM İŞ GÜVENLİĞİ

Atıl zamanları olmayacak, daha güvenli olacaklar. İş yerinizde devamlı kameralar tarafından izlendiğiniz ve bu kameraların yazılımları sayesinde sizi herhangi bir tehlikeli durumla karşılaşmaktan koruduğu bir dünya hayal edin. Örneğin elektrik santralleri çalışanlar için daha güvenli yerler olacak çünkü elektrik santralleri devamlı güvenliği ön plana alacak.

KULLANICI HATASINA SON

Biz insanlar bazen konsantrasyonumuzu kaybederiz ve cihaz kullanırken hata yaparız. Dijital teknolojiler ve yazılımlar bu hatayı fark edecek ve bize “Gerçekten yapmak istediğin bu mu” diye soracak. Yani atıl zamanın, iş güvenliği sorunlarının ve kullanıcı hatasının olmadığı bir dünya mümkün.

MİLYAR DOLARLIK İYİLEŞME

Bu kulağa sıkıcı gelebilir ama aslında heyecan verici. Hiçbir zaman mükemmel olunamaz ama bu tip işlerde yüzde 1 iyileşme bile milyarlarca dolar anlamına gelir. Örneğin ABD’deki tren hızları saatte ortalama 1 mil iyileşmesinin yıllık fazladan 2 milyar dolar kâr anlamına geldiğine şahit olduk.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.