“YABANCILARLA ORTAKLIKTA ÇOK TEMKİNLİ OLMALIYIZ ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI - Yeniden ortaklık yaparsam kesinlikle yüzde 50 yapmayı düşünmüyorum. Prensipte kendi ülkemde, seçim hakkının bana ait olduğu yüzde 30-40 oranlarında yabancılarla bir ortaklık yapmayı düşünebiliriz. Uyduğumuz ilkelerin başında markamızla özdeşleşen, slogan

önce vakıfta göreve başladım. Bir gün kendisinin “Neden holdingde çalışmıyorsun” sorusuna karşılık, topluluk için bilgi açısından yeterli sayılamayacağımı söyleyince “Seni ben yetiştiririm” dedi. Bu konuşmadan sonra geçirdiğim aşamalarla bugüne kadar geldim ve kendimi burada buldum. Rahmetli başkanım beni çok iyi yetiştirdi. Hayat öğretmenim oldu. Sanayici değildim, bütün bilgiye onun sayesinde sahip oldum. Sonuçta Ekrem Elginkan Üniversitesi’nden mezun oldum. Kaç yıl birlikte çalıştınız? Başkanım, rahmetli eşim ve Sayın Süleyman Demirel İTÜ’den sınıf arkadaşıydı. Bir aile gibiydik. Kendisine işimde “Başkanım” iş dışında da “Baba” diye hitap ederdim. Vasiyetinde de manevi kızıyım. Bu benim için çok büyük bir onur. Yaşadığım sürece taşıyacağım. Başkanım bilgi ve tecrübemin artmasına katkıda bulunmak için şirketlerin yönetiminde almış olduğu yazılı kararları hep bana okuturdu. Okuduklarımdan yatırım kararlarından personel alımına kadar epey bir bilgi edindim.

20 yıldır topluluktasınız ancak son 3 yıldır başkanlık yapıyorsunuz. Neden?

Holdingde topluluğu daha iyi irdeleyebil-

“ORTAKLIĞI SEVMİYORUZ”

Sadece doğalgaz sayaçları şirketinde bir Alman ortağımız var. Genelde ortak almayı sevmiyoruz. Ama eskiden kombi işimizde Bosch’la yüzde 50’li ortaklık yaptık sonra başkanımızın kararıyla anlaşarak ayrıldık.

ORTAKLIK ŞARTI

35 YILLIK GENEL MÜDÜRLER VAR

SAĞLIKLI BÜYÜME

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.