“KÂRIMIZ TOPLUMA GERİ DÖNÜYOR”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

NASIL YÖNETİLİYOR?

Topluluğumuzda her bir şirketin yönetim kurulu var. Orada alınan kararlar her şirketteki idare meclisine, oradan da holdingin idare meclisine geliyor. Holding’de alınan karar Elginkan Vakfı’nın yönetim kuruluna sunuluyor. Vakfımız hem bağımsız denetçiler hem de başbakanlığa bağlı müfettişler tarafından denetleniyor.

MÜTEVELLİ HEYETİ

Vakfın karar organını oluşturan mütevelli heyeti, aralarında İTÜ, ODTÜ ve Boğaziçi gibi üniversitelerin yanı sıra TÜBİTAK, İş Bankası, Manisa Belediyesi gibi 20 kuruluşun temsilcisi ve 14 değişmez üyeden oluşuyor.

GELİRİN 2/3’Ü EĞİTİME

Elginkan Topluluğu şirketlerinin sahibi Elginkan Vakfı. Dolayısıyla şirketlerimizin yarattığı kâr, vakfımız aracılığıyla Türk toplumuna geri dönüyor. Vakıf sözleşmesi gereğince vakıf gelirlerinin 2/3’ünü ağırlıklı eğitime harcamak zorunluluğu var.

BURS VERİYORUZ

Elginkan Vakfı bursları, üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere veriliyor. Karşılıksız burs veriyoruz. Manisa, Bolu ve İzmit’te 3 tane teknik eğitim merkezimiz var. Kuruluşundan itibaren 3 teknik eğitim merkezinde 360 bin kişi ücretsiz olarak kurs ve seminerlerden yararlandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.