“DİJİTALİN BÜTÇEDEN ALDIĞI PAY ARTIYOR”

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

görebilirsiniz. Aynı şekilde Ülker markalarının da değişik coğrafyalarda değişik satış kanallarında fırsatlarını değerlendireceğiz. United Biscuits Avrupa, Doğu Afrika, Hindistan pazarlarında daha güçlü...

Ülker ise Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kazakistan ve Türk Cumhuriyetleri tarafında çok kuvvetli. Bunlarar birbirleriyle çok örtüşen pazarlar dolayısıyla pazar anlamında da portföylerin ortföylerin birbirini tamamlama fırsatı var. Godiva büyüyor. Özellikle Avrupa ve Amerika’da a güçlü bir markayken şimdii Ortadoğu, Çin ve Japonya’da nya’da çok hızlı bir büyüme me ivmesinde. Özetle e 2016 tüm bu global sinerjileri hem coğrafya hem kanallar bazında daha çok yaygınlaştıracağımız ve bu yenilikleri pazarlara getireceğimiz bir yıl olacak.

MOBİLİN ROLÜ

Sonuçta özellikle gençler çok daha fazla dijital ortamda. Onların sosyalleşmesi, hayatı takip etmesi ve kendi aralarında haberleşmeleri hep dijital ortamlarda oluyor. Bu da bizim oralarda daha çok var olmamızı gerektiriyor. Dijital dediğimiz de sadece bilgisayar ortamı değil, mobil hayatlarında çok fazla yer kaplıyor.

ÇOKLU EKRAN KULLANIMI

Çoklu ekran kullanımı da var. Dolayısıyla dikkatlerini kısa zamanda çekmek önemli oldu. Hep kafamızı onların dikkatini birkaç saniyede nasıl çekebiliriz diye çalıştırıyoruz. Eskiden belki çok uzun hikaye anlatarak ilgilerini çekebiliyordunuz ama yeni nesilde bunu çok daha pratik ve çarpıcı şekilde yapmanız gerekiyor.

İŞ ŞEKLİNİ ETKİLİYOR

Bunun için hem kullandığınız mecraları hem işimizin yapış şeklini çok etkiliyor. Tabiiki televizyon ana mecra olmaya devam ediyor. Pazarlama bütçelerimizin en önemli kalemini televizyon alıyor ama onun ardından dijital ikinci sırada ve her yıl payını ciddi oranda artırıyor. Çünkü gençler orada...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.