“Türkiye’nin ilk interaktif INstAGRAM FILMINI çEKtIK”

Capital (Turkey) - - SANAT -

bu yıl, “Şehrin İyi Hali” adlı gönüllülük projemizle üniversiteli gençleri de dahil ettik. 25’inci Akbank Caz Festivali’nin en ilgi gören konserlerinde nBelle&Sebastian’la bağladığımız bu gönüllülük projemiz gençler arasında büyük ilgi gördü. Projenin bir aylık başvuru süresi vardı ama proje duyurusunun sosyal medyada başlamasının ardından ilk üç günde kontenjanlar doldu. 400 gönüllü gencin katılımıyla gerçekleşen projemizle çevre temizliğinden okulların yenilenmesine kadar birçok sosyal sorumluluk çalışmasına imza attık. Proje kapsamında gönüllü olan gençler, Toplum Gönüllüsü Gençler (TOG) ile okul boyadılar. TURMEPA ile kıyı temizliği etkinliklerine katıldılar. Yedikule Hayvan Barınağı Dostları Derneği ile de barınak hayvanlarının bakımına yardımcı oldular.

#KISAYOLDAN PROJESİ

Akbank Kısa Film Festivali için sosyal medyada #Kısayoldan projemizi hayata geçirdik. Proje, Akbank Sanat’ın sosyal medyada bir diğer dikkat çeken ve ödül kazanan projesiydi. 11’inci Akbank Kısa Film Festivali için hazırladığımız #Kısayoldan projesiyle bir ilki gerçekleştirdik. Tamamı Instagram’da geçen projede kullanıcılar, Akbank Kısa Film Festivali’ne yetişmek isteyen bir gencin yerine geçerek, kendi seçimleriyle şekillenen interaktif bir hikayenin parçası oldu.

FENOMENLER OYNADI

Twitter fenomenlerinin de oyuncu olarak yer aldığı hikayede ana karakter, karşısına çıkan engelleri aşarak en kısa yoldan festivale gitmeye çalışıyordu. Instagram özelinde hazırladığımız bu yarışmaya katılarak en kısa yoldan festivale giden kullanıcılar karşılarına çıkan kodu paylaşarak sürpriz bir ödülün de sahibi oldu. 37 video, 12 farklı son ve 85 farklı kurgunun yer aldığı #Kısayoldan isimli yarışmamızla Türkiye’nin ilk interaktif instagram filmini gerçekleştirdik. 228 web sitesinde proje ile ilgili haber yer alırken tamamı olumlu Twitter içerikleriyle yaklaşık 239 bin kişiye ulaşıldı. “Kısa Yoldan” çalışması 2015 yılında Stevie Ödülleri’nde “En İyi Instagram Kullanımı” alanında ödül aldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.