HIZLI BÜYÜMEYE DEVAM

Capital (Turkey) - - INSANILNAR -

Defacto, hazır giyim sektörünün en hızlı markalarından… 2005 yılında ilk mağazasını açan marka, 10 yıl içinde 37’si yurtdışında olmak üzere toplam 317 mağazaya ulaştı. Bugün 1,2 milyar TL’lik cirosuyla sektörün ikinci büyük markası konumunda.

Defacto’ya bu hızı getiren büyüme odaklı stratejisini başarıyla hayata geçirmesi oldu. Strateji odaklı bir büyüme yöntemini benimseyip bu stratejiyi kurumsal olarak içselleştirebildiklerini belirten Defacto Genel Müdürü İhsan Ateş, geldikleri noktada değişim yönetimi konusunda dünyada örnek gösterilen bir başarıya ulaştıklarını dile getiriyor. Bunun en önemli göstergesinin de geçtiğimiz kasım ayında uluslararası iş dünyası tarafından strateji yönetiminin Oscar’ı olarak kabul edilen “Hall of Fame” ödülünü almaları olduğunu açıklıyor. “Dr. Robert Kaplan ve Dr. David Norton tarafından geliştirilen ‘Strateji Odaklı Organizasyon Modeli’ni başarıyla hayatı geçirdik. Palladium Executing Strategy tarafından verilen dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden ‘Hall of Fame’i alan Türkiye’nin ilk hazır giyim ve moda markası olduk” diyor.

Defacto, son 10 yılda yaşadığı hızlı büyümeyi önümüzdeki 8 yılda da sürdürmekte kararlı. Defacto Genel Müdürü İhsan Ateş, 2024 yılında 7 kıtada 50 ülkede 1.200 mağazalık bir perakende zinciri olmayı hedeflediklerini söylüyor. Bu süreçte gelirlerini de 9 katına çıkaracaklarını açıklıyor. “Bugün e-ticaret sitemizle Türkiye dışında 32 ülkeye ulaşıyoruz. 2024 yılında e-ticaret sitemizle de 100 ülkede faaliyet gösteren global bir moda markası haline geleceğiz” diye konuşuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.