“HEDEF DÜNYADA İLK 3’E GİRMEK”

Capital (Turkey) - - INSANILNAR -

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları dev bir ekosisteme sahip. Bahçeşehir Okulları, 69 ilde 141 okulla 35 binden fazla öğrenciye eğitim verirken, Bahçeşehir Üniversitesi ve yurtdışındaki üniversiteleri 25 bin öğrenciye, Uğur Okulları da 125 okulda 26 bin öğrenciye eğitim veriyor. Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının Kurucusu Enver Yücel, kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır diye yola çıktıklarını ve yurdun her köşesine ulaşmak için çalıştıklarını söylüyor. “Bütün illerde olmak, büyük ilçelerde varlık göstermek ve Türkiye’nin her noktasına dokunmak istiyoruz” diyor.

Enver’e göre okul açmak işin en kolay tarafı, asıl önemli olan ise eğitimin kalitesi. Bahçeşehir Okulları’na dünyanın en iyi uygulamalarını getirdiklerini ifade eden Yücel, bu yıl bütün Bahçeşehir Okulları’nda eğitime entegre ettikleri fen, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli eğitim anlayışı olarak tanımlanan STEM eğitiminin de bunun en güçlü örneği olduğunu anlatıyor. Yücel, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Türkiye’nin en çok patent alan eğitim kurumunda uyguladığımız STEM artık tüm Bahçeşehir Koleji kampüslerinde, STEM + A olarak uygulanıyor ve ‘Biz bir STEM okuluyuz’ diyebiliyoruz. STEM + A ile sanat ve tasarım boyutunu da STEM eğitimine dahil ediyoruz. Sistemi anaokulundan itibaren tüm kampüslerimizde uyguluyoruz. Bu birikimi üniversitemizin desteğiyle 35 bin öğrencimize aktardığımızda Türkiye’nin geleceğini, ülkemizin kaderini değiştireceğimize inanıyorum.”

Yücel, Bahçeşehir Okulları’nı daha da büyütmeyi planlıyor. Hedef 5 yıl içinde 100 kampüste 100 bin öğrenciye eğitim vermek. Uğur Okulları’nda da 5 yılda Türkiye genelinde 200 okula ulaşmayı istediklerini söylüyor. “Yurtdışında da büyümeye devam edeceğiz. Hedefimiz dünyanın en büyük ilk 3 eğitim kurumu arasına girmek ve mezunlarımızın dünya çapında elde edeceği başarıları alkışlamak” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.