“BÜYÜKLERİN İLGİ ALANINDAYIZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Mobilotoservis.com, Türkiye’de ilk kez araç bakım işlemlerini müşterilerinin ayağına götüren, gezici bir oto servis ağı. Kaan Saraç ve Özgen Toru tarafından 2014 yılında kurulan şirket, bugün 10 binden fazla araç sahibine hizmet vererek Türkiye’nin en büyük servislerinden biri konumuna geldi.

Şirketin en önemli yatırımcısı ise Yemeksepeti’nin kurucularından Nevzat Aydın. Aydın ve Mobilotoservis.com’u bir araya getiren nedenlerden biri Özgen Toru’nun eski bir Yemeksepeti çalışanı olması. Üniversite zamanında çalışmaya başladığı Yemeksepeti. com’dan kendi işini kurmak için ayrılan Toru, Aydın’la ilişkisini hiç koparmamış. İş fikrini hayata geçirirken ve sonrasında da mentor olarak her daim danışarak destek almış. En sonunda Aydın, şirkete ortak olmaya karar vermiş.

Mobilotoservis.com’un kurucularından Kaan Saraç, işlerini 50 bin TL sermayeyle kurduktan sonra ilk olarak Aslanoba Capital’den yatırım aldıklarını belirtiyor. İkinci yatırım turunun ise Yemeksepeti. com satışından sonraki dönemde Nevzat Aydın’dan geldiğini anlatarak şöyle devam ediyor:

“Son yatırımla birlikte şirket 8 haneli değerlemelere yaklaştı. Bu yatırımlar işimizi geliştirmemiz ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermemiz adına bize çok büyük fayda sağlıyor. Oto satış sonrası hizmetleri sektörü oldukça büyük ve neredeyse otomotiv sektörünün en kârlı alanı. Getirdiğimiz çözüm ve ortaya konulan uygulamayla pazarda yıllardır faaliyet gösteren büyük grupların da ilgi alanına girmeye başladık.”

2015’de 10 bin kullanıcı barajını geçerek yılı bir önceki yıla göre yüzde 400 büyümeyle kapatan Mobilotoservis.com, büyümesini bu şekilde sürdürdüğü durumda 2016 sonunda Türkiye’nin en büyük oto servisi olacak. Şirketin uzun vade planı ise Türkiye’deki tüm araçların yüzde 75’inin bulunduğu 10 büyük şehre yayılmak ve oto bakım pazarında yüzde 10’luk bir pazar payına sahip olmak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.