“ORGANİK VE İNORGANİK YOLLA BÜYÜYECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - ÖZEL ARAŞTIRMA - AHMET DÖRDÜNCÜ / AKKÖK HOLDİNG CEO’SU

SATIN ALMA SÜRECEK

2016 yılında özellikle kimya ve gayrimenkul alanında yapacağımız satın almalarla organik ve inorganik büyümeyi hedefliyoruz. 2016 yılında 250 milyon dolar yatırım planlıyoruz. Gizem Frit’i Ak-Kim Kimya bünyesine kattık. Başarılı bir alım gerçekleştiren Ak-Kim Kimya’nın 1 milyar dolar ciro hedefine ulaşması için bu yıl da bir veya iki şirketi bünyemize katmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İHRACATA KATMA DEĞER

Ülkemizin kimya ithalat açığının kapatılmasına katkı sağlayacak daha katma değerli ürünleri üretmeye devam ediyoruz. Downstream ürünlere yönelmek için de Ak-Kim Kimya bünyesinde AR-GE çalışmalarını sürdürüyoruz.

Su konusu, grubumuz için en önemli. Su arıtma konusunda hem kimyasallar, hem membrane alanında yaptığımız yatırımların 2016’da meyvesini almaya başlayacağız.

YENİ PROJELER

DowAksa, Ford ile birlikte karbon elyaf projesine başladı. Gayrimenkul alanında Akiş GYO, cadde mağazacılık yatırımlarına ve konut projesi geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Akenerji’de önceliğimiz piyasa dinamiklerini göz önünde bulundurarak var olan santrallerimizi optimum şekilde işletmek. SEDAŞ tarafında ise çevreye zarar vermeden, enerjinin ticari ve teknik kalitesini en üst sınırda sağlanması için altyapı çalışmalarına ağırlık vererek ilerliyoruz. Sepaş Enerji, çalışma alanını her geçen gün genişletiyor. Aktek Bilişim hem iç hem dış girişimcilere destek olmak için Aktek Garage Projesi’ni başlattı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.