“KÂRDAN VAZGEÇMEYE GEREK YOK”

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA -

DEĞİŞİM BAŞLATTIK

2013 yılında CarrefourSA yönetiminin Sabancı Holding bünyesine geçmesiyle birlikte tüm alanlarda bir değişim başlattık. Bu değişim, büyüme tempomuza da yansıdı. Geçmişe baktığımızda CarrefourSA son 5 yıldır aynı cirolarda seyrediyordu. Bugün, yatırım hamlelerimizin meyvesini toplamaya başladık ve 2014 yılıyla birlikte her çeyrekte daha da büyür hale geldik.

SATIN ALMA HAMLELERİ

Büyümek adına kârdan taviz vermektense fırsatları değerlendirerek satın alma hamlelerine imza attık. 2015 yılının hemen başında İsmar Marketler Zinciri’nin yarısını, ardından Antalyalı yerel bir zincir olan 1E1 Marketler’in yarısını ve sonrasında da her şeyiyle Kiler Marketleri bünyemize kattık. 2016 yılıyla birlikte yine fırsatları değerlendirmeyi hedefliyor, yeni yatırımlarımıza devam etmek istiyoruz. Dolayısıyla 2016 yılı net satış hedefimizi 5 milyar TL olarak belirledik.

TÜKETİCİ GÖZLEMLENMELİ

Büyümek adına kârdan vazgeçilmesi gerektiğini düşünmüyoruz. Eğer böyle olsaydı CarrefourSA olarak satın alma yapamazdık. Kârlılık ve büyümek farklı konular. Büyümek için yatırım yapmalı ya da fırsatları değerlendiriyor olmalısınız. Kârlılık için rekabet şartlarını analiz edip tüketici ihtiyaçlarını gözlemleyerek uygun bir pazar denklemi yaratmak gerekiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.