“ALIŞVERİŞÇİYİ HER YÖNDEN İZLİYORUZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

DÖNÜŞÜM ORANI

İki kadın arkadaş alışveriş yapma açısından bazen çok iyi bir çift olabiliyor. Bazen de birbirlerini durduruyorlar. Alışverişçiyi her yönden izlemek bizim için önemli. Mağaza dönüşüm oranları da bizim için çok önemli. Yani mağazaya giren kişilerin alışveriş yapma oranını artırmak için yenilikler yapıyoruz.

YAKIN TAKİP

Bizim için çok önemli bir diğer konu kayıplar. Kayıplar, hırsızlık sonucu ya da müşterilerin kullanımları veya işletme dolayısıyla oluşan hasarlardan oluşuyor. Bunu devamlı ölçüyoruz. Mağazalarımızda çeşit çeşit sayımlar yapıyoruz. Oradan hangi ürünlerin kaybolmaya daha müsait olduklarını çıkarıyoruz. Makyaj ürünleri hem çalınma açısından hem müşterinin verdiği zarar olarak en fazla kaybın yaşandığı ürünler. Bazen ürünün ambalajından doğan kayıplar oluyor, onları tedarikçilerimize bildiriyoruz.

TECRÜBESİZLİK

Yetişmiş insan eksikliği, sektörün en önemli problemlerinden biri. Maalesef çok sayıda a tecrübesiz insanla çalışıyoruz. Eğitim programlarımızla rımızla onları bir yere getirmek için çalışıyoruz. İnsan kaynağına yapılan yatırımların hepsi sektör için çok önemli. Mesela İSMEK bir perakende okulu kulu açtı. Bu perakende okulunda Watsons sınıfımız z var. Bu şekildeşekild de sektöre eğitimli imli elemanelema yetiştiriyoruz. Kursu bitirenlerebitirenle ere istihdamhdam sağlıyoruz. sağlıyoruuz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.