“ÖNEMLİ BİR KONSOLİDASYON YAŞANACAK”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

The Marmara Collection, bugün 5’i Türkiye ve 2’si Amerika’da olmak üzere 7 otel ve 2 bin 17 yatak kapasitesine sahip. Otellerin yanı sıra İstanbul’da Çamlıca, Pendik ve Suadiye’de 3 rezidans ile özel davet mekanı Esma Sultan Yalısı da grubun çatısı altında faaliyet gösteriyor. Toplam 1.000 kişilik istihdam yaratan grubun geçtiğimiz yılki cirosu 100 milyon dolar. Turizm sektörünün zor bir süreçten geçtiği bir dönemde The Marmara Collection çok zorlanmamış görünüyor. The Marmara Collection CEO’su Hüseyin Öztürk, İstanbul’da yüzde 77, Bodrum’da yüzde 80, Antalya’da ise yüzde 90 dolulukla hizmet verdiklerini söylüyor.

Öztürk, turizm sektöründe endişelerin daha da tırmandığı bu dönemde otelcilikte önemli bir konsolidasyon sürecinin yaşanacağını öngörüyor.

Bu süreçte The Marmara Collection yatırımlarını şehir otelciliğinde büyüme hedefiyle sürdürüyor. Son olarak geçtiğimiz yıl The Marmara Park Avenue’yü 110 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirdiklerini belirten Hüseyin Öztürk, “Öncelikli hedeflerimiz arasında bu yatırımımızı güçlendirmek yer alıyor” diyor.

Bu yıl Öztürk’ün sektörel olarak gördüğü en önemli fırsatlardan biri de düğün ve kongre turizminde büyümek. Öztürk, bu iki alanın sektörü nasıl büyüteceğini de şöyle paylaşıyor: “Son bir yıldır Hindistan’dan düğün organizasyonu için pek çok alıcı İstanbul’a geldi. 2-3 bin kişilik en az 10 Hint düğünü organizasyonu olacağı öngörülüyor. Bu da ortalama 80-100 milyon dolar anlamına geliyor. İstanbul, toplantı ve kongre turizmi için de bir cazibe noktası. Avrupa’nın alanında en etkili dergilerinden olan CIM Magazine, hazırladığı bir haberde İstanbul’a 4 sayfa ayırdı. Haberde, ‘Kongre vadisi olan İstanbul’un ekonomisi patlama yaşıyor’ ifadelerine yer verildi. The Marmara Collection’un İstanbul otellerinin bu yükseliş trendinden olumlu yönde etkileneceğini düşünüyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.