“AİLELERİMİZ BENZER DEĞERLERE SAHİP”

Capital (Turkey) - - ÖZEL BÖLÜM - /

Mustafa, her zaman güler yüzüyle etrafındakilere ışık ve enerji veren bir kişiliğe sahipti.

Ekonomik imkanlarıyla ilgili çevresindekilere hiçbir zaman rahatsızlık vermeyen tutum ve davranış sergilerdi. İnandığı doğrularla ilgili bildiğini söyler, direkt ve cesaretli şekilde paylaşım içinde olur, karşısındakinin fikirlerinin doğrularına da saygı duyardı.

Sosyal ortamlarda iletişimi son derece kuvvetli olup, ailesine ve hobilerine de zaman ayırma gayretini hep ön planda tutan, güzel insan meziyetlerine sahipti.

Özgüveninin yanı sıra işinde de başarılı olan, takipçi bir kişiliğe sahipti. Hani derler ya ‘adam gibi adamdı.’ Sevgili dostum Mustafa Koç’un erkenden aramızdan ayrılması çok büyük bir kayıp. Çok rahat konuşulan, kolay fikir alışverişinde bulunulan bir kişiliği vardı. Benzer değerlere sahip ailelerden geliyoruz. O da ailesinde üçüncü kuşaktan göreve gelen en büyük torundu. Benim açımdan da benzer bir gelişme ve görev oldu. Birbirimize karşı benzer bir görevi, sorumluğu paylaşıyor olmanın yakınlığını hissederdik. Mustafa benden daha önce bayrağı Rahmi Bey’den devralarak 2003’te, yönetim kurulu başkanı oldu. 2004’te Sakıp Bey’in ardından başkan seçildiğimde de, bizzat ziyaretime gelerek beni ilk tebrik edenlerdendi. Sonrasında da aramızdaki yakınlık devam etti.

Belki günlük hayatta birçok kişinin farkında olmadığı sevgiyle birleştirici meziyetinin de farkına geç varmış olabiliriz. Her zaman gönüllerimizde sevgiyle yaşatacağımız, güzel bir dostu ayrıca anacağız. Tüm sevenlerine gönül dolusu sevgilerle acılarını kalpten paylaşıyorum. Özellikle TÜSİAD’da aynı dönemde birlikte olduk. Mustafa güvenilir bir kişiydi. Birbirimizi arar, görüşlerimizi karşılıklı açıklık ve samimiyet içinde paylaşırdık. Türkiye’de Koç ve Sabancı isimleri çoğu zaman birlikte anılır. Önemli ekonomik ve sosyal konularda çoğu zaman aynı yönde görüşlerimiz olmuştur. Ülkemizin temel meselelerinde, pozisyonlarımız ve şartların gerektirdiği biçimde, birlikte duruş sergilememiz gerektiren durumlarla çok karşılaştık.

“AYNI YÖNDE MESAJ VERDİK”

TÜSİAD’la ilgili meseleler gibi, çeşitli konularda hep istişare içinde olduk. Örneğin, TÜSİAD’ın barış sürecine destek olmak adına Cizre’ye yaptığı ziyarette, beni uçağına davet etti ve birlikte gittik. Toplantıya beraber katıldık, çok benzer, aynı yönde mesajlarımızı birlikte verdik. O dönemde, bu duruş çok olumlu bir etki yarattı. Yeri kolay dolmayacak bir dostu, iyi, sevecen bir insan, çok zamansız kaybettik. Eşi ve çocukları başta olmak üzere tüm Koç Ailesi’nin acısını yürekten paylaşıyorum. Tüm Koç camiasına sabırlar diliyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.