“AYRAN MEŞRUBATIN YERİNİ ALDI”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

LACTALIS ETKİSİ

Önümüzdeki dönemde ihracattan sağladığımız gelirlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Lactalis’in diğer ülkelerde kurulu dağıtım altyapısı ve operasyonlarından yararlanarak ihracat gelirlerimizi artıracağız.

“YENİ PAZARLARA GİRECEĞİZ”

İhracatımızı artırmak için mevcutta bulunduğumuz dış pazarlarda ürün portföyümüzü genişleteceğiz. Bunun yanında olmadığımız pazarlara da tercih edilebilecek birkaç çeşitle giriş yapmayı planlıyoruz.

“DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

Yeni dönemde en önemli hedeflerimizden biri de Türk beyaz peynirini dünyaya tanıtmak. Bağımsız otoriteler tarafından tescillenen tatlarımız bu hedefimizde en büyük kozumuz olacak.

“ÖDÜL ALDIK”

Uluslararası Lezzet ve Kalite Kurumu tarafından yapılan lezzet ödüllerinde kaşar peyniri, labne ve beyaz peynirde iki yıldız, süzme peynirde ise üç yıldız alarak Türkiye’nin 4 kategoride ödül alan ilk ve tek peynir markası olduk. Bunun yanında da elbette marka olarak yeniliklerimiz olacak.

TÜKETİM TRENDİ DEĞİŞTİ

Artık tüketiciler ayran gibi sağlıklı içeceklere yöneliyor. Bugün dolaplarda bir ve bir buçuk litrelik ayranlar gazlı meşrubatların yerini almaya başladı.

CAM ŞİŞEDEKİ YENİLİK

Cam şişede 10 günlük raf ömrü olan pastörize sütler, cam paketini tercih eden tüketiciler için alternatif oluşturdu. Tüm bu gelişmelerle birlikte Türkiye süt ve süt ürünleri pazarının büyümesinin devam edeceğini düşünüyoruz.

FAZLA KAPASİTE SORUNU

Süt sektörü tarıma dayalı bir sektör. Bu nedenle talep ve arz dengesizliği sektörümüzde çiğ süt miktarında üretim fazlalığı veya yetersizliği oluşturabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.