“Instatrend” kavramını ilk biz yarattık!

Capital (Turkey) - - SOSYAL MEDYA -

İçerikleri, sosyal medyanın ruhuna uygun ve geniş kitleler için ilgi çekebilecek formatta derlemek için 10 yıldır bu tür içerikler konusunda bir referans noktası haline gelmiş bir şirket olan Bigumigu ile çalışmaya karar verdik. 2014’ten beri dünyanın belli başlı dijital trendler ve yaratıcılık konularına odaklanan etkinliklerini Bigumigu’yla takip ediyoruz. Böylece hem etkinliklerden anlık haberleri takipçilerimizle paylaşıyoruz hem de bu etkinliklerin sonunda gelecek 10 yıla yön vereceğini düşündüğümüz konuları, trendleri raporlarla takipçilerimize aktarıyoruz.

Sosyal medya takipçilerinizle paylaştığınız önemli etkinlikler hangileri?

Son 2 yıldır South by Southwest, Cannes Lions, Le Web, Web Summit gibi dünyanın en önemli trend etkinliklerini takipçilerimiz etkinliğe bizzat katılmış gibi yakından takip edebildi. Her günün önemli çıkarımlarını kısa videolarla Instagram’dan, Facebook’tan ve Twitter’dan takipçilerimizle paylaştık. Ayrıca önemli konu başlıklarını oturumlar devam ederken Twitter’dan

KISA TREND VİDEOLARI

Proje kapsamında paylaştığımız içeriklerde, teknolojiyi anlatmak yerine teknolojinin insan hayatında yakın gelecekte nasıl değişimlere yol açacağını anlatmaya odaklandık. Kısa trend videoları yaratarak Instagram için yeni bir içerik türü hayata geçirdik. “instatrend” dediğimiz bu kısa trend videolarımız oldukça ilgi gördü.

TEPKİLER OLUMLU OLDU

Aldığımız olumlu tepkiler üzerine, “takipçilerimizle paylaşımlarımızı bu dünyanın sansasyonel etkinlikleriyle sınırlı tutmasak nasıl olur” diye düşündük. Her hafta dünyanın çeşitli yerlerinden derlenen ilginç, yaratıcı, yenilikçi teknolojik çözümleri ve iletişim trendlerini takipçilerimizle kısa videolar aracılığıyla paylaşmayı denemek istedik.

2016 HEDEFİ

2015 yılının son aylarında yaptığımız pilot yayınların aldığı tepkiler bizi yüreklendirdi. Bu yıl bunu düzenli bir içerik türü haline getireceğiz. 2016’da yine zihin açan, dünyaya yön veren önemli etkinliklerden takipçilerimize içerik aktarmaya devam edeceğiz. Ancak bunun ötesine geçerek, her hafta haftanın trendlerini takipçilerimize kısa videolarla sunacağız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.