“DAHA ÇOK İÇERİK ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

Ve bu çerçevede gerçekleşen editoryal bakış açısı, muhabir ya da televizyonculuk bakış açısı günün koşullarıyla biraz daha değerlendirilerek ya da kendi içinde dönüşerek devam ediyor. Bu söylediklerim beylik laflar değil.

CNN TÜRK’ün Türkiye’nin en önemli markalardan biri olduğunu söylüyoruz. Bu önemli markayı aynı derecede gündemde tutmak biraz da sizin elinizde. Bir haber kanalı bir haberci için bulunmaz nimet. Onunla yatıp onunla kalkıyorsunuz. Hem insanların buraya katacağı çok şey var hem buranın bizlere katacağı çok şey var.

Program çeşitliliğini nasıl değerlendiriyorsunuz? Değişim olacak mı?

İYİ ANALİZ

Bakkal dükkanı işletsek dahi Türkiye’deki ve dünyadaki gelişmelere bakmak durumundayız. Her türlü gelişmeyi iyi analiz ederek yola devam etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla Türkiye’deki medya sektörünün de aynı şekilde hareket etmesi lazım. Çin’deki gelişmeler de burayı çok etkiliyor, Ortadoğu sorunu da... Tüm bunları sadece haber olarak değil, bir şirketi yönetirken de acaba ne gelişmeler olacak diye analiz etmemiz gerekiyor.

ÖLÜ TOPRAĞI VAR

Türkiye’deki medya sektöründe bir ölü toprağı var ama neden tam olarak bilmiyorum. Biraz silkinmesi gerekiyor. Biraz daha içerik üretmemiz gerekiyor. Daha genele bakalım, bundan 1-2 yıl önce tüm dünyaya çok daha farklı ve çok daha etkili ve çok daha katma değer üreten diziler satılırken şimdi düşüş var. Yani, meseleye haber televizyonculuğu ya da eğlence temalı yayıncılık olarak değil genel olarak orijinal içerik üretimi noktasından bakmamız gerekiyor. Haber için de öyle…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.