“ANA BANKA” OLMAK İSTİYORLAR

Capital (Turkey) - - REKABET - Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç ise “Özellikle işlemlerinin büyük kısmını ana bankasıyla paylaşıp bankamızın büyüme anlayışını benimseyen, ilgili teminatları sağlayıp orta ve uzun vadeli finansman ihtiyacı hisseden firmaların ana bankası olmayı hedefl

ING’NİN STRATEJİSİ

Bankacılıkta her oyuncunun ana bankası olmak istediği müşteri segmenti değişiklik gösteriyor. ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, “Bu yıl önceliklerimizden biri de müşterilerimizin ana bankası olmak” diyor. Abay, bu hedefe ulaşmak için yapacaklarını şöyle özetliyor: “Müşterilerimizin bankacılık ihtiyaçlarını her zaman her yerde kolay ve zahmetsiz olarak karşılamaya odaklanıyoruz. Yenilik yapma hızımızı artırıyor ve geleneksel iş yapış şekillerinden uzak yeni nesil bankacılık modelleri geliştiriyoruz. Müşterilerimiz artık bankalara değil bankacılığa ihtiyaç duyuyor. Bankaların daha az görünür olduğu ama bankacılığa her yerden ulaşılması beklenen bir dönemdeyiz.”

2 BANKANIN PLANI

İLK 3 HEDEFİ

ABank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mete Hakan Güner de ana banka olma stratejisini benimsiyor ve şunları söylüyor: “Müşterilerimizin ilk 3 bankasından biri olmak bizim için önemli. Özellikle ticari ve büyük ticari müşterilerde bu yönde ilerliyoruz. 2015 başında bankamızı uzun vadede ‘sınıfının en iyisi olma’ hedefine taşıyacak stratejimizi ‘ürün, müşteri ve sektör odaklı bankacılık’ olarak belirledik. Dış ticaret finansman çözümleri, hazine satış, nakit yönetimi, bankasürans hizmetlerinin altyapılarına önemli yatırımlar yaptık.”

HANGİ ALANLAR HEDEFTE?

Akbank KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, birinci hedeflerini firmaların nakit döngülerinin içerisine girmek ve nakit yönetiminde ana banka olmak şeklinde açıklıyor. Oğuz, “Ayrıca kredinin yanı sıra üye işyeri, ticari kredi kartı, çek ve doğrudan borçlandırma sistemi gibi ödeme ve tahsilatlarda da ana bankaları olmayı amaçlıyoruz” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.