“DÜNYA LİDERLİĞİNE OYNUYORUZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

TAV İşletme Hizmetleri, TAV Havalimanları Holding bünyesinde havacılık dışı gelirleri yönetmek için 2004 yılında yapılandırılan bir şirket. TAV Primeclass ve buna bağlı olarak yaratılan sadakat programları TAV Passport, Primeclass Lounge Kart, şirketin ürünlerinden birkaçı. TAV tarafından işletilen tüm havalimanlarındaki reklam alanları ile kiralık alan tahsislerini de yine TAV İşletme Hizmetleri gerçekleştiriyor.

2015’i büyüme stratejileri doğrultusunda ‘yapılanma yılı’ olarak değerlendirdiklerini belirten TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan, bu kapsamda neler yaptıklarını şöyle anlatıyor: “İş alanlarımızdan özel yolcu salonu işletmeciliği çerçevesinde THY ile çok önemli bir stratejik ortaklığa imza attık. THY’nin yurtdışında özel yolcu salonu işletmeciliğindeki çözüm ortağı olduk. Bu çerçevede ABD’de Washington Dulles havalimanında ve Kenya’nın başkenti Nairobi’de Jomo Kenyatta havalimanında yapımı devam eden yolcu salonlarımızda 2016’nın ilk yarısı itibarıyla THY’nin yolcularını ağırlamaya başlayacağız. Avrupa’da ise özel yolcu salonu işletmeciliğinde Air France – KLM stratejik ortağımız. Almanya’da 3 özel yolcu salonu işletiyoruz. Bu kapsamda Fransa’da ve İsviçre’de işbirliğine gidiyoruz.”

TAV Havalimanı İşletmeciliği’nin hedefi, dünyanın en büyük “lounge işletmecisi” olmak. 2017’nin sonuna kadar TAV Havalimanları dışındaki lounge sayılarını 40’a çıkaracaklarını belirten İşbulan, “TCDD ve İDO da açtığımız lounge’larla hava, deniz ve tren ulaşımında yani ulaşım ağının her noktasında misafirlerimize değer yaratacağız” diyor.

İşbulan, gelecek 5-10 yılda şirketi taşımak istediği noktayı da şöyle paylaşıyor: “Amacımız ayak izlerimizi Türkiye’de havalimanları dışına da taşımak. Yurtdışında ise ABD, Afrika, Avrupa ve Ortadoğu’da havalimanlarında lounge yönetimi ve deneyim tasarımı konusunda önemli bir oyuncu olmak istiyoruz. Bu çerçevede şu an yılda 2,5 milyon yolcu olan özel yolcu salonu misafirimizi önümüzdeki 5 yıl içinde organik ve inorganik büyümeyle 15 milyona çıkaracağız. 2021 itibarıyla 200 milyon dolar gelir yaratan ve binden fazla çalışana istihdam sağlayan, teknolojik altyapısı çok güçlü, CRM, reklam ve deneyim tasarlayan büyük bir şirket olmayı planlıyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.