10 BİN SATIŞ NOKTASINDA

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Son birkaç yılda birçok üretici marka, perakendeye girerek büyüdü. Ancak sektörünün en bilinen markalarından Yeni İnci, perakendeciliğe uzak durmayı tercih etti. Yeni İnci için kendi mağazalarını açmayı hiçbir zaman düşünmediklerini belirten Furkan Atakan, toplam 10 bin satış noktasından müşteriyle buluştuklarını, bu şekilde en zorlu dönemlerde bile markayı büyütmeyi başardıklarını söylüyor. ve büyük bedendeki öncülüğümüzün büyüme performansımızda payı büyük. Kaliteyi ulaşılabilir rakamlara sunuyor olmamız da önemli. Fabrika yatırımımızla üretim gücümüzün artması ve ihracatta pazar çeşitlemesine gitmemiz de büyümemizi sürüklüyor.”

Yeni İnci bu yıl yüzde 10 büyümeyi hedefliyor. Ortadoğu’daki gücünü pekiştirmeyi, ciroda ihracatın payını yüzde 50’ye çıkarmak istediklerini ifade eden Atakan, “Bununla birlikte en büyük hedefimiz Ortadoğu’daki gücümüzü Avrupa’ya da taşımak” diyor.

Şirket, önümüzdeki dönemde yeni pazarlar üzerinden büyümeye çalışırken yeni kategorilere de girecek. Atakan, bu konudaki planlarını da şöyle açıklıyor: “Büyük bedende tekel gibiyiz. Tek modelde 27 farklı bedenimiz mevcut. Saten çamaşır grubuna da giriyoruz. Çok yakında çorap da üreteceğiz. Uzun vadede planımız mayo üretimi yapmak. Ayrıca online satışa daha fazla ağırlık vermeyi ve bu kanalı yurtdışına açmayı planlıyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.