“YÖNETMELİK DEĞİŞİNCE PROJEYİ ERTELEDİK”

Capital (Turkey) - - STRATEJİ - BARIŞ KARAKULLUKÇU / MUDO CEO’SU

2 YIL ÖNCEKİ PROJE

2012 yılında başlattığımız dönüşüm projesi kapsamında 2014 yılında Mudo Mağaza Kasaları Dönüşüm projesini başlattık. Öncelikle ihtiyaçlarımızı ve müşteri beklentilerini değerlendirerek bizim için uygun çözümlere yoğunlaşmaya başladık.

“YÖNETMELİK YÜZÜNDEN ERTELEDİK”

Ancak GİB tarafından yeni nesil yazarkasalarla ilgili olarak yayınlanacak yönetmelik gündeme geldi. Biz de çıkacak olan yönetmeliğe uygun bir çözümle ilerlemek istedik ve iki kere yatırım yapmamak adına projeyi ertelemeye karar verdik.

2016 HEDEFİ

Mudo olarak 2016 yılı içerisinde hızlıca müşterilerimize dokunduğumuz en önemli noktalardan bir tanesi olan yazarkasalarımızı çağımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilemek istiyoruz. 124 mağazamızın tümünde yenileyeceğimiz yazarkasalarımızı aynı zamanda yazılım olarak da son teknolojiye geçiriyor olacağız. ğunu belirtiyor. 2016’nın 2015’e kıyasla çok daha hareketli bir yıl olacağını belirten Çetinsaya, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“2015, seçim beklentileri nedeniyle bazı yatırımcıların yatırım kararlarını ertelediği bir yıl oldu. Bu nedenle genel olarak bir durgunluk yaşandığı söylense de kendi adımıza projelerimizdeki satışlarla ve aldığımız taleplerle hareketliliğin devam ettiğini gördük” diyor ve ekliyor: “Aktif şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat, turizm ve perakende sektörlerindeki yatırımlarımıza 2016 yılında da ara vermeden devam edeceğiz.”

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan da 2015’te satışlar ve yatırımlar anlamında gayrimenkul sektörünün potansiyelinin altında kaldığı söylüyor.

İnan, 2016’ın ikinci yarısından önce sektörde iyileşme, ertelenen yatırım ve konut taleplerinde artış beklemediğini ifade ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.