“YÜZDE 100’E ÇIKARACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - PERAKENDE - GALİP AYKAÇ

ma imkanı bulunuyor. Beşler, Polonez, Saray Grup gibi kendi markalarının yanı sıra private label ürün üreten firmalar bu stratejiyle hareket ediyor. Türkiye’nin en büyük kişisel bakım ve temizlik ürünleri arasında yer alan Evyap, BİM’in beyaz kalıp sabunlarını üretiyor.

Kopaş Kozmetik, Dalan Kimya da Türkiye’deki büyük private label üreticileri arasında yer alıyor. Hatta son dönemde pazarın hızlı büyümesi yabancı büyük private label üreticilerinin de doğrudan veya şirket satın alarak Türkiye pazarına girmesini sağladı. Bunlardan biri Fransız tablet bulaşık deterjanı üreticisi Eurotab oldu. Dünyanın en büyük deterjan üreticileri arasında yer alan

UYGUN FİYAT

Pazar payında lider çok ürünümüz var. Kısa sürede birçok üründe pazar payımızı artırmamız doğru kalitenin uygun fiyata satılmasından kaynaklandı. Pazarda tanınan marka kadar kaliteli hatta bundan daha üstün olan ürünlerimiz var. Bunların fiyatları da bir hayli uygun.

YÜZDE 70 SEVİYESİNDE

Bugün BİM’de private label ürünlerin oranı yüzde 70 seviyesinde. Hedefimiz önümüzdeki dönemde bunu yüzde 100 seviyesine çıkarmak. Biz artık gıdanın yanında çok büyük bir tekstil ve elektronik satıcısı olduk. Cuma günleri yaptığımız kampanyalarımızda birçok kategoride pazar paylarını değiştiren satışlarımız oluyor.

PAZAR LİDERLERİ

Dost markamız sadece BİM’lerde satılarak sütte, yoğurtta ve ayranda pazar lideri oldu. Ulusal pazarda peynirden diş fırçasına, tuvalet kağıdından et, un ve pirince kadar birçok ürünümüz pazar lideri konumunda.

BÜYÜME ATIŞTIRMALIKLARDA

Pazar lideri ürünlerimizin pazar payları yüzde 30-40 arasında değişiyor. Birçok üründe de pazar payımız yüzde 20 seviyelerinde. Son dönemde kendi markalarımızda keklerin ve kuruyemişlerin olduğu atıştırmalık ürün grubu çok hızlı büyüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.