“DAHA HIZLI VE VERİMLİ BİR DÖNEME GİRİLECEK”

Capital (Turkey) - - FAMILY BUSINESS -

Sektörler cephesine baktığımızda da oyuncularının 4,5G’den beklentilerinin oldukça yüksek olduğu dikkat çekiyor. E-ticaret şirketleri yeni teknolojiyle iş hacimlerinin ve müşteri memnuniyet oranının artmasını bekliyor.

Mobil trafiklerinin geçtiğimiz yıla oranla yüzde 137 oranında arttığını belirten GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, “Bugün GittiGidiyor’un toplam trafiğinin yüzde 55’i mobil platformlardan geliyor. 4,5G teknolojisi ile bu trafiğin hızlı şekilde artmasını bekliyoruz” diyor.

Öget’e göre 4,5G teknolojisine sahip hızlı internet sayesinde, e-ticaretin giyilebilir teknolojilerle entegre edilmesi de hız kanacak. Apple watchOS ve Google Android işletim sistemli akıllı saatler için geliştirdikleri “GittiGidiyor I-Watch” uygulaması ile yepyeni bir kanaldan farklı bir alışveriş deneyimi sunduklarını anlatan Öget, “4,5G, giyilebilir teknolojilerin genel e-ticaret içerisinden pay almaya başlamasına da öncülük edecek” diye konuşuyor.

Daha fazla verinin iletilebilmesinin şu an için sınırlandırılmış birçok güvenlik politikasının daha yoğun bir

“YATIRIMLAR HIZ KAZANIYOR”

Dünyada mobil kullanımının hızlı artışıyla bu alanda sürekli olarak yatırımlar da hız kazanıyor. Türkiye bu alanda dünyayı yakından takip eden, önemli gelişmeleri hızlı şekilde adapte eden bir ülke. 3G’de var olan mobil internet hızı 4,5G ile birlikte 10 katına çıkacak ve bununla birlikte, özellikle mobil bankacılık sektörünü de birebir etkileyecek. 4,5G ile sektörde çok daha hızlı ve çok daha verimli bir döneme geçilecek. Tüketicilerin günlük hayatını en çok etkileyecek bu hizmeti biz de yakından takip ediyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz. 4,5G ile birlikte mobil bankacılık da önemli bir gelişim yaşayacak. Kullanıcıların bu yeni teknolojiye uyum sağlamasıyla yeni bankacılık uygulamaları müşterilerin kullanımına sunulacak. Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, 4,5G’nin daha kapsamlı ve içeriği zenginleştirilmiş uygulamaları müşterilerine sunmalarına olanak tanıyacağını söylüyor. Bu teknolojinin bankacılık sektörüne etkilerini şöyle dile getiriyor: “4,5G ile operatörlerin hizmet kalitesinin artması, süreçlerin hızlanması ve bulut teknolojisinin gelişmesi dijital bankacılık alanında hedeflerimize ulaşmada bize destek olacak. Türkiye’nin ilk Apple Watch uygulamasını müşterilerine sunan banka olarak, 4,5G döneminde

“MOBİL İNTERNETİ GEÇTİ”

Türkiye’de mobil bankacılık pazarı son 2 yılda 4 katına çıktı. Bu hızlı büyüyen pazarda Akbank Direkt Mobil kullanıcılarımız da hızla artıyor. Bankamızda, direkt bankacılık kanalları içinde bugün mobil kullanım, interneti geçmiş durumda. Türkiye’de 4,5G’nin kullanılmaya başlanmasıyla hızlanacak olan mobil internet paralelinde, tüketicilerin mobil kullanma alışkanlıkları da artacak. Bir saatten uzun sürede ulaşılan bir içeriğe birkaç dakikada ulaşabilmek lüksten çıkıp hayatımızın içinde olağan bir şeye dönüşecek. Mobil bankacılık anlamında sektörün büyümesiyle birlikte, Akbank Direkt Mobil’de müşterilerimize daha çeşitli ve yeni hizmetler sunabileceğiz. 4,5G ile beraber sosyal medya üzerinde yaptığımız kampanya ve iletişimlerde video gibi araçları daha fazla kullanabileceğimize inanıyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.