“SATIŞLARIN ARTMASINI BEKLİYORUZ”

Capital (Turkey) - - FAMILY BUSINESS -

Veri aktarımının hızlanması mobil cihazların kullanımını da tetikliyor. Her geçen gün hızla artan akıllı cihaz kullanımı ve yükselen mobil veri trafiği hacminin 2018 yılında bugünkünün 11 katına ulaşması bekleniyor. Bu

ALIŞKANLIKTAKİ DÖNÜŞÜM

Mobil devrim, hayatın her alanında olduğu gibi alışveriş alışkanlıklarını da dönüştürmeye devam ediyor. Mobil alışveriş trendinin önümüzdeki dönemde katlanarak artmasını bekliyoruz. 4,5G’nin hayatımıza girmesiyle internet kullanımının 10 kat hızlanması, e-ticaret sektörüne oldukça iyi gelecek. Daha hızlı alışveriş yapabilme imkânı ile e-ticaret sitelerinin de satışlarının artmasını bekliyoruz. Alışverişte zaten mobile doğru kayan eğilim, 4,5G ile birlikte hızlı bir yükseliş kazanacak. ortamda mobil cihazları geliştiren şirketler için de yepyeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Akıllı telefon ve tabletlerin 4,5G’nin yapısı sayesinde çok daha kullanışlı hale geldiğini belirten Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, bu değişimin hangi yönde olduğunu şöyle anlatıyor: “Örneğin, artık bu tür cihazlardaki depolama alanlarının çok büyük olması beklentisi yerini güçlü işlemcilere bırakacak. Zira bulut bilişim olanakları ile veri merkezlerinde depolanan veriye hızlı erişim, eşsiz bir iş yapış modeli sunacak. Hızlı internet hem mobil cihaz üreticilerinin pazar hacmini artıracak hem tüm ekonomide hızlı bir büyüme ve canlanma ortaya çıkmasını sağlayacak.”

DOĞRU DENEYİM

2016 yılı n11.com olarak bizim de mobil odaklı gideceğimiz, yatırımlarımızı bu seyirde devam ettireceğimiz bir yıl olacak. Mobile çok önem veriyoruz. n11.com trafiğinin yüzde 50’sinden fazlasını mobilden sağlıyoruz, ilerleyen dönemde mobil trafiğimizin web trafiğini geçmesini bekliyoruz. 2018 yılına gelindiğinde ise dünyadaki toplam e-ticaret hacminin yarısının mobilden yapılacağı öngörülüyor. Müşterilerimizin o anki ihtiyaçlarını doğru şekilde tespit edip müşterimize doğru deneyimi sağlamak istiyoruz. Müşterimizi, kendisinden daha iyi tanıdığımız, kişiselliği daha da yüksek bir kanal kurmayı hedefliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.