“MOBİL SATIŞLARIMIZI OLUMLU ETKİLEYECEK”

Capital (Turkey) - - FAMILY BUSINESS -

belirleyecek. Tüm bu faktörler bir arada düşünüldüğünde 4,5G’nin, perakende sektörünün büyümesine ciddi katkılar sağlayacağı açıkça görülüyor.”

Domino’s Pizza Türkiye IT Direktörü Gökhan Yoluaçık da 4,5G’nin sektörde akıllı telefonlar üzerinden müşteri ile gerçekleştirdikleri iletişimi daha farklı bir noktaya taşıyacağını ve geçmişte yapmayı düşünmedikleri projeleri gerçekleştirmelerine olanak sağlayacağını belirtiyor. “Domino’s Pizza olarak şu anda dijital uygulamalarımızın trafiğinin yüzde 60’dan fazlasını akıllı telefonlardan alıyoruz. 4,5G ile bu oranın daha hızlı bir şekilde yükseleceğini öngörüyoruz” diyor.

UYGULAMA KULLANIMI ARTACAK

4,5G altyapısının yaygınlaşmasının pek çok açıdan etkisini göreceğimizi düşünüyoruz. Bunlardan ilki markaların müşterileri ile kurdukları iletişim hızı ve dilinde olacak. 4,5G ile birlikte, interaktif uygulamaların yanı sıra ses ve video gibi yüksek band genişliği gerektiren uygulamaların kullanımı artacak.

MEMNUNİYETE YANSIMASI

Bununla birlikte, mobil üzerinden sunduğumuz hizmet kalitesinde internet hızının önemli bir etkisi bulunuyor. Müşterilerimizin Migros Sanal Market başta olmak üzere mobil uygulamalarımızı daha yüksek performansla kullanabilmesi müşteri memnuniyetinde olumlu bir yansıma sağlayacak.

VERİ ANALİZİNE ETKİSİ

Müşterilerimizin, mobil alışverişte daha yüksek işlem kalitesi ile daha hızlı çözüme ulaşabilmesinin de mobil satışlarımızı olumlu yönde etkileyeceğini öngörüyoruz. 4,5G’nin, veri depolama ve veri analizi alanında da etkileri olacak. 4,5G ile sağlanacak daha hızlı ve kesintisiz iletişim ortamı; nesnelerden verilerin daha hızlı, kesintisiz ve güvenli toplanmasını ve veri analizinin de daha hızlı gerçekleşmesini mümkün kılacak.

DATA HATLARINI YAPILANDIRDIK

Bu kapsamda, 4,5G’ye geçiş öncesinde hazırlıklı olmak adına, mağazalarımızın bir kısmının yedek data hatlarını 4,5G teknolojisini destekleyecek şekilde şimdiden yapılandırdık. Kurumsal uygulamalarımızda da mevcut 3G’ye göre daha yüksek performansla çalışan bir iletişim ortamına sahip olmayı bekliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.