“KÂRLILIKTA BOCALADIKÇA SİRKÜLASYON ARTIYOR”

Capital (Turkey) - - İNSAN KAYNAKLARI - Sirkülasyonu en yüksek pozisyonlar pazarlama, satış ve iş geliştirme pozisyonları. Bunu BT, finans ve genel yönetim pozisyonları takip ediyor. Bunun sebebi bu pozisyonların spesifik hedef pozisyonlar olması. Bunun dışında Türkiye ne şu anda ne hızlı bir b

EN GÜVENLİ ALAN AR-GE

Sirkülasyonu en düşük koltuklar daha uzun vadeli hedeflere sahip olduğu ve çalışanlar kendi mesleklerini yaptıkları için AR-GE ile ilgili pozisyonlar. Geçmişte bu kadar sık iş değiştirme ve yüksek beklentiler yoktu. Geçmişten bugüne diye baktığımızda eskiye nazaran pazarlama ve finans birimlerindeki sirkülasyon arttı diyebiliriz. Gelecek yıllarda sirkülasyonu en çok artacak pozisyonun ise finans olduğunu düşünüyorum. Bu departmana yönelik beklentiler sirkülasyonu artıracak.

SABIRSIZ YENİ NESİL

Yönetim kademelerindeki sirkülasyon konusunda yurtdışı ve Türkiye arasında hız konusunda farklılık var. Yurtdışında Türkiye’ye göre beklentinin daha orta vadede olması, şirket ve hedef geriliminin daha düşük olması nedeniyle sirkülasyon daha düşük. Ayrıca iş kültürümüz ve yeni neslin sabırsız olması da sebepler arasında.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.