“ÜRÜNLERİMİZİ GRUPLANDIRDIK”

Capital (Turkey) - - STRATEJİ -

BULUNAMAYAN ÜRÜN

Geçtiğimiz yıl, ilk kez müşterilerimizin mağazalarımızda kendi tarzlarına uygun ürün bulabilme konusundaki düşüncelerini almak için kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdik. Araştırma sonucunda müşterilerimizin önemli bir bölümü iletişim araçlarında karşılaştıkları ürünleri çok beğendiklerini ancak bunları mağazalarımızda bulma konusunda zorlandıklarını belirtti. Hatta çoğu müşteri de bu şekilde zorlandığında ürün almaktan vazgeçme noktasına geldiğini ifade etti.

“MÜŞTERİLERİ GRUPLADIK”

Bu araştırma sonrasında ilave bir araştırmayla müşterilerimizi beğenileri, tarzları, moda yönelimleri ve giyim alışkanlıkları gibi kriterler bazında gruplara ayırdık. Ürünlerimizi mağazalarımızda sunma sistemimizi bu müşteri gruplarına göre tekrar revize ettik.

SATIŞ ARTTI

Böylece belli bir beğeni, tarz ya da moda yönelimi olan bir müşteri mağazaya geldiğinde kendine uygun olabilecek koleksiyonlarımıza eskiye göre daha kolay ulaşabildi. Bu çabalarımızın sonucunda müşterilerimiz mağazalarımızda kendilerine uygun moda ürünlerine eskiye göre daha kolay ulaşmaya başladı. Bunun da hem müşteri memnuniyetine hem de satışa olumlu etkisi oldu. müşterilerimizin sesini dinledik. Bu sayede aldığımız geri bildirimler doğrultusunda 70’e yakın aksiyonla süreçlerimizi müşterilerimizin isteği doğrultuda yeniden tasarlayıp güçlendirdik” diyor.

UPS de her yıl farklı konularda yaptığı araştırmalarla ürün gamını ve sunduğu hizmetleri yeniliyor. UPS’in yaptığı çokça araştırma arasında yoğunlaştığı ve verimlilik sağladığı alan e-ticaret. Şirket, geçen yıl UPS Pulse of the Online Shopper Araştırması kapsamında 6 bin 200 tüketicinin online alışveriş alışkanlıklarını araştırdı. UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, 6 Avrupa ülkesinde yürütülen araştırma sonrasında eve gönderi teslimi konusunda yoğun tüketicilere esnek bir alternatif sunmak amacıyla Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da 22 bin UPS Access Point’i kullanıma açtıklarını belirtiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.