Araştırma zorunluluk

Capital (Turkey) - - MEDIA PULSE - MOBİL ALIŞVERİŞ Son günlerde Gfk Amerika’nın yaptığı son araştırma markaların gündeminde. Mobil alışverişin yönünü belirleyen bu araştırmaya göre; tüketicilerin yüzde 47’si ürünlere dokunarak satın almayı tercih ediyor. Yüzde 46’sı ise mobil alışveriş y

markanın oluşumunda ve gelişiminde araştırma yapmak çok önemli. BAREM Yönetim Kurulu Üyesi Sencer Binyıldız ile araştırmanın markalar açısından önemini konuştuk: DEĞİŞEN TÜKETİCİ KİTLESİ “Dijitalin verdiği seçme özgürlüğü sayesinde bireyselleşme artıyor. Artık karşımızda tamamına yakını ana haberleri ve sonrasındaki reklamları izleyen ve onlardan etkilenen insanlar yerine çok farklı bilgi kanallarının ve yoğun iletişimin etkisi altında kalan, birbirinden farklı ve hızla değişen bireyler var.” ARAŞTIRMA HER ALANDA Sencer, şöyle devam ediyor: “Biz çeşitli araştırmalarla markaya yapması gereken ürün, bu ürünü satması gereken fiyat, yayınlaması gereken reklam, açması gereken mağazanın özellikleri konusunda bilgi vererek destek oluyoruz.”

alışveriş, yeni kilometre taşlarına ulaştı. Google’dan iletilen veriye göre, geçen yıl mobil alışveriş için yapılan araştırmalar yüzde 120 arttı. Bu büyüme, mobilin mağaza içi alışverişte kritik bir role sahip olduğunu gösteriyor.

en büyük perakende markalarından biri Target’a göre müşterilerinin 4’te 3’ü alışverişe mobille başlıyor.

bilmedikleri bir yerde alışveriş yapabilmek için Google’ın “yakınında hangi mağaza var” linkini geçen yıldan 2 kat daha fazla tıklıyor. Google’ın müşteri anketinde, bu linki tıklayanların yüzde 50’si o mağazaya uğruyor, yüzde 18’i de alışveriş yapıyor.

stok durumunu gösteren Google Reklamları’na yönelik araştırmada Sears Hometown ve Outlet mağazalarında bu reklamlar sayesinde ziyaretler yüzde 122 artmış durumda.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.