KAZANDIRAN BİR FİKİRLE ORTAYA ÇIKMAK

Capital (Turkey) - - CAPITAL’DEN - João Bandeira /

Portekiz’de yaşayan bir mühendislik öğrencisiyim, içimde büyük bir girişimcilik tutkusu var. Bu tutkumdan vazgeçmek istemiyorum, ancak aklınızda müthiş bir iş fikri varken ama hiçbir desteğiniz yokken bunu başarmak çok zor. Doğru yolu nasıl bulabilirim?

Portekiz

Senin sorun, bana bir zamanlar yatırım yapmış olduğum oldukça başarılı bir şirket olan Ring’in kökenlerini hatırlattı.

Kurucusu Jamie Siminoff, yıllar boyunca kazandıracak bir iş fikriyle ortaya çıkmaya çalışmıştı ve hatta prototipler üretmek için California’daki evinin garajını bile bir laboratuvara dönüştürmüştü. Jamie laboratuvarında çalışırken ön kapının zilini duyamamaktan şikayetçiydi. Bir gün bu sorunu çözmeye karar verdi ve ön kapının zilini kendi akıllı telefonuna bağlayarak kapının önündekiyle uzaktan video konferans yapmasını sağlayan bir program yazdı.

Bu aslında muhteşem bir çözümdü. Jamie’nin eşi de bu fikre bayılmıştı. Jamie evde olmadığı zamanlar, artık ön kapıda kimin olduğunu görebiliyor ve kendini çok daha huzurlu hissedebiliyordu.

Jamie daha sonra bir gün kendi icatlarını göstermek için arkadaşlarını eve davet etti. Ancak onların tek ilgilendikleri ön kapı ziliyle ilgili olan keşfiydi! İşte o anda Jamie şimdiye kadar aklına gelen en iyi iş fikrinin bu olduğuna karar verdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.