“YURTDIŞINA AÇILIYORUZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

GittiGidiyor 2001 yılında kuruldu. 2011 yılında da uluslararası e-ticaret devi eBay, şirketin çoğunluk hisselerini satın aldı. Bugün neredeyse tamamı eBay’e ait olan GittiGidiyor, kendini Türkiye’nin öncü pazar yeri olarak konumlandırıyor. İlk yıllarda online açık artırma sitesi olarak faaliyet gösteren şirket, artık faaliyetlerinin neredeyse tamamını pazar yeri olarak sürdürüyor. 10 bini aşkın satıcı GittiGidiyor.com platformunda ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor.

Geçtiğimiz yılı yüzde 48’lik bir büyümeyle kapattıklarını belirten GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, aslında şirketin 2 yıldır önemli bir değişim yaşadığını söylüyor.

GittiGidiyor bu yıl en az yüzde 40’lık bir büyüme peşinde. Büyürken yurtdışına da açılmayı planlıyor. Bu yıl içinde 2 ülkede operasyona başlayacaklarını ifade eden Kantarcı, sözlerine şöyle devam ediyor: “Büyüme paylarımız Avrupa’da hissedilir hale geldi. E-Bay için stratejik bir ülkeyiz. Çok hızla büyüyoruz. Türkiye’de e-ticaret yüzde 25 oranında büyürken bizim hızımız sektörün 2 katı. Önümüzdeki dönemde yurtdışı operasyonlarımızla büyümemize ivme kazandıracağız.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.