“DEV PROJELERLE BÜYÜYORUZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Honeywell enerji odaklı global bir teknoloji şirketi. Temiz enerji üretimi, enerji verimliliği, emniyet, güvenlik, küresel rekabet ve verimlilik artışı gibi konularda çözümler üretiyor. Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş, havacılık/uzay ürün ve servisleri, binalar, konutlar ve fabrikalar için otomatik kontrol teknolojileri, turbo şarj cihazları ve performans kimyasalları alanlarında dünya çapında müşterilere hizmet verdiklerini belirtiyor. Şirketin global konumunu da şu rakamlarla ortaya koyuyor: “Honeywell’in global cirosu 40,2 milyar dolar. Tüm dünyaya yayılmış 22 bin mühendis ve bilim insanını da kapsayan 127 bin çalışanımız var.”

Türkiye’de ilk Honeywell sisteminin satışı 1940’lı yıllarda yapılmış. Honeywell Türkiye ofisinin açılış tarihi de 1992. Şu anda Türkiye’de toplam 275 kişilik bir kadroyla müşterilerine hizmet sunan şirket, faaliyet gösterdiği alanların tümünde büyüyor.

Tüm iş kollarında Türkiye’de büyük bir potansiyelin olduğunu ifade eden Geniş, bu potansiyeli ve kendi büyüme adımlarını da şöyle paylaşıyor: “Havayollarımız sürekli gelişiyor ve yeni uçak siparişleriyle filolarını büyütüyorlar. Savunma sanayimiz bizim de içinde yer aldığımız ATAK helikopteri veya Türk Özgün Helikopter Projesi gibi dev projelere imza atıyor. Tüm bu alanlar uzay ve havacılık bölümümüz için büyük bir potansiyel oluşturuyor. Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri inşaat. Hem kentsel dönüşüm hem havaalanı, hastane, üniversite kampüsleri, AVM’ler gibi büyük projeler otomasyon ve kontrol çözümleri bölümümüz için parlak bir gelecek sunuyor. Dolayısıyla önümüzdeki yılların tüm bölümlerimiz için yüksek büyüme oranları getireceğine inanıyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.