“SIÇRAMA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

yakkabı Dünyası, 1923 yılında Akbacakoğlu Ailesi tarafından kuruldu. Uzun yıllar toptancılık yapan şirket, 1996’da ilk mağazasını Ankara’da Ayakkabı Dünyası Mağazası adıyla açtı. Sonraki yıllarda da marka istikrarlı bir çizgide büyümesini sürdürdü.

2014’te ise Esas Holding şirketin yüzde 60 hissesini alarak Ayakkabı Dünyası’nın büyüme konusunda daha atak bir döneme girmesine neden oldu.

Bugün 93 yıllık olan şirket, 19 ilde 51 mağazası ve 700’ü aşkın çalışanıyla hizmet veriyor, 100’ü aşkın dünya markasını tüketiciyle buluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl yüzde 15 oranında büyüdüklerini belirten Ayakkabı Dünyası CEO’su Uygar Turcan, bu yıl ise etkin bir yapılanma ve planlamayla önemli bir sıçrama gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kendilerine yüzde 45 oranında büyüme getirecek bu sıçramanın adımlarını da şöyle açıklıyor:

“Tüketicilerimizle daha etkili bir iletişim içerisinde olacağız. Hem klasik mağazacılık hem e-ticaret kanallarında müşterimize kalite, çeşitlilik, konfor ve günün modası kriterlerinde doğru bir ürün gamı sunmayı hedefliyoruz. Biz büyük mağazacılık yaparken aynı zamanda butik hizmet sunuyoruz. Mağaza konseptini, müşterimizle yalın iletişimi ve hizmeti çok önemsiyoruz. Bu noktada teknolojiden de faydalanıyoruz, yatırım yapıyoruz. Rekabetin oldukça yoğun olduğu bu pazarda trendleri yakından takip ederek, tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerine göre kendimizi sürekli yeniliyoruz. Bu anlamda 2016 yılında 10 yeni mağaza daha açacağız. Çalışan sayımızı da 1.000 kişiye çıkaracağız.”

Öncelikle Anadolu’da yaygınlaşmayı hedeflediklerini belirten Turcan, e-ticaret kanalını da daha etkin kullanacaklarını ifade ediyor. “E-ticarete yatırım yapıyoruz. Şu an toplam satış içinde yüzde 5’e yakın bir satış oranını ayakkabidunyasi.com. tr üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu kanal üzerindeki satışlarımızı toplam mağazalarımız arasında ilk 5’e taşımayı hedefliyoruz” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.