SADAKAT İÇİN NE YAPIYORLAR?

Capital (Turkey) - - İNSAN KAYNAKLARI -

sorunları da beraberinde getiriyor” diyor.

Borusan Lojistik Organizasyonel Gelişim ve Destek Fonksiyonlar Genel Müdür Yardımcısı Tuğba Paşalı Karacan, “Lojistik hızlı büyüyen bir sektör. Bu sebeple sektöre olan talebin her gün daha da çok artması ve şirketler arası transferlerin de çoğalmasıyla ortalama çalışma sürelerinde azalma ihtimali var” diye konuşuyor.

Omsan Genel Müdürü Osman Küçükertan ise aksini düşünüyor: “Sektördeki ortalama çalışma süresinin 2010 yılında 3 yıl, 2015’te ise 4 yıl olduğu söylenebilir. Türkiye’nin ihracatla büyüme hedefi ve sektörün gelişimi gibi etkenlerle çalışma sürelerinde artış olacağını bekliyoruz.”

Geberit Finans ve İK Müdürü Sinem Ertaş, kıdem sürelerinin deneyime göre farklı eğilimlerde değişeceğini öngörüyor: “Alt kadrolarda çalışma süresinin ortalama 2-5 yıl arasında değişmesini öngörüyoruz. Orta ve üst kademede durum farklı. Artık şirketler iyi çalışanlarını kaybetmek istemiyor. Dolayısıyla ortalama çalışma süresi özellikle orta - üst kademe çalışanlarda artacaktır.”

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Baturalp Pamukçu, “Sigorta sektöründe şirket sayısının artmasını ve yeni nesil çalışanların daha yenilikçi düşüncede olmalarını baz alırsak, önümüzdeki 5 yılda ortalama çalışma süreleri 3-4 yıl olarak devam edecektir” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.