DİJİTAL SANATIN MARKA İSİMLERİ 6 MAYIS’TA “Digi.logue ” DA

Bugüne dek Türkiye’de gerçekleşen en kapsamlı teknoloji sergisi olan “Digital Revolution” çatısı altında, Zorlu PSM ve Zorlu Holding ev sahipliğinde düzenlenen “Digilogue Paneli”, dijital sanat alanında eserler sunan dünyanın en önemli sanatçılarını 6 May

Capital (Turkey) - - ANMA -

Zorlu PSM’nin ve Zorlu Holding’in ev sahipliğinde, 6 Mayıs 2016 tarihinde, Zorlu PSM’de düzenlenecek “Digilogue Paneli”, dijital sanat alanında eserler sunan dünyanın en önemli sanatçılarını bir araya getiriyor. Panel, dijital teknolojinin sanatla, mimariyle ve modayla etkileşime girdiğinde nasıl yenilikçi ve yaratıcı bir hale gelebildiğini, bizzat bu alanda eserler ortaya koyan sanatçıların deneyimleriyle anlatıyor.

“Digilogue Paneli”, 20 Şubat-12 Haziran tarihleri arasında, Zorlu Holding ana sponsorluğunda ve Vestel’in desteğiyle Zorlu PSM’de gerçekleştirilen “Digital Revolution” sergisi kapsamında düzenleniyor. Avrupa’nın en değerli sanat merkezlerinden Barbican Centre’ın yarattığı Digital Revolution, bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi olarak dikkat çekiyor. Sanat, tasarım, si- nema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution, Londra, Stockholm ve Atina’nın ardından İstanbul’da sergileniyor. Sergiye katılanlar; dünyaca ünlü sanatçıların, film yapımcılarının, tasarımcıların, müzisyenlerin ve oyun üreticilerinin hayranlık uyandırıcı işlerini deneyimleme fırsatını yakalıyor.

Digital Revolution’a da ev sahipliği yapan Zorlu PSM, kurulduğu günden bu yana dünyanın en önemli performans sanatlarını ve sanatçılarını Türkiye’ye getiriyor. Mimarisi, sahip olduğu teknoloji, teknik altyapı ile bugün Türkiye’nin değil, bölgenin tek ve Avrupa’nın da sayılı performans sanatları merkezleri arasında yer alan Zorlu PSM, dijital sanat alanındaki tecrübesi ile bu sıra dışı panelin geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor.

Zorlu PSM ve Zorlu Holding ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Digilogue Paneli” iki bölümden oluşuyor. Panelin ilk bölümüne; “Microsoft Research” ve “Research at Google” gibi birçok ödüle sahip yeni medya sanatçısı ve araştırmacı Refik Anadol, NASA’nın düzenlediği ‘Mars Kolonisi’ isimli mimari yarışmada dereceye giren başarılı mimar ve sanatçı Güvenç Özel, “Pusula Ceket”, “Yapraklarını Döken Elbise” gibi eserleriyle teknolojiyi modaya ve podyumlara taşıyan, giyilebilir teknoloji tasarımcısı Birce Özkan, örgüyle radyo, nakışla bilgisayar yapılabileceğini gösteren giyilebilir teknolojinin sıra dışı temsilcisi Ebru Kurbak gibi dijital alanda ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden isimlerin yanı sıra Michael Tyka ve Theodore Spyropoulos gibi dijital sanatın dünyadaki önemli temsilcileri katılıyor.

Panelin ikinci bölümünde ise Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş, Digiturk IT Genel Müdür Yardımcısı Hatice Memigüven ve Sony Pictures’ın başarılı animasyon direktörü Coşku Turhan’ın da aralarında yer aldığı Türkiye’nin dijital alandaki en önemli isimleri yer alıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.