“HANBEY MARKASIYLA GIDAYA GİREBİLİRİZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ - Standart ürünlerin dışında ovada daha kârlı ürünler yetiştirip bunlarla da diğer çiftçilere örnek olmak istiyoruz. Maraş’ın kırmızı biberi, sarı çeltik, zeytinyağı gibi çok doğal, meşhur ürünleri var. Bunları kaybetmemek lazım.

8 BİN DÖNÜM ARAZİ

Çiftçi bir aileden geldiğim için tarıma vefa borcu duyuyorum. Hobi olarak başladığımız tarım çoktan bu boyutu aştı. Hanbey Çiftliği Türkiye’nin en büyük 20 çiftliğinden biri oldu. Kahramanmaraş’ta 8 bin dönüm arazimizde sürekli yeni ürünleri deniyoruz.

“ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ” ORGANİK ÜRÜNLER ÜRETECEK

Maraş’ın sarı çeltik gibi meşhur ürünlerini yeniden canlandırmaya çalışıyoruz. Amacımız Maraş’ın yerli ve doğal ürünlerini geliştirip pazarlamak ve organik ürünler üretmek. İleride Hanbey markasıyla gıda işine gireceğiz. Doğal gıdaları üretmek yeni sektörümüz olacak.

“MEYVECİLİK HOBİM”

Meyve yetiştirmek benim için büyük bir hobi. Dünyanın neresine gidersem gideyim farklı bir meyve bulursam onun fidanını Maraş’a getirip burada yetiştiririm. Çiftliğin 500 dönümünü üzüm bağı yaptık. 35 farklı çeşit üzüm yetiştiriyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.