4 ŞİRKETİN BÜYÜME PLANI NASIL?

Capital (Turkey) - - LOJISTIK -

ARAS “MİLYARLIK” OLACAK

Geçen yılı 830 milyon TL ciro ve yüzde 14 büyümeyle kapatan Aras Kargo’nun önceliği, bu yıl 1 milyar TL ciroya ulaşmak. Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su EVRİM ARAS, diğer önceliklerini şöyle sıralıyor: “Günlük 450 bini aşan gönderiyi, aylık olarak ise 5,4 milyon koli ve 3,1 milyon dosyayı Türkiye’nin bir noktasından diğerine taşıyoruz. Bu organizasyonun hatasız şekilde yürütülmesi, teknolojik atılımları gerektiriyor. Yatırımımızın büyük bir kısmını teknolojik alanlarda gerçekleştireceğiz.”

CEVA, ORGANİK BÜYÜYECEK

Ceva Lojistik Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı FUAT ADORAN, bu yılki hedeflerinde organik büyüme olduğunu söylüyor. Adoran, önceliklerini şöyle anlatıyor: “Kârlı ve organik bir büyüme sürecini hedefliyoruz. Büyüme, kârlılık gibi verileri sürdürülebilir kılarak, dönem dönem gerçekleştirdiğimiz atılımları daha da değerli kılmaya çalışıyoruz. Yakın gelecekte odaklanacağımız alanların başında ilaç ve tekstil depolaması geliyor. Ayrıca, uluslararası kara nakliyesine odaklandık.”

BATU, YURTİÇİNE ODAKLI

Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı TANER ANKARA, hedeflerini şöyle özetliyor: “2016’nın bizim için anahtar kelimeleri, yatırım ve sürdürülebilir büyümeye devam etmek olacak. Yurtiçi lojistik konusuna daha fazla ağırlık vereceğiz. Şu anda toplam taşımalarımızın yüzde 15’ini, yurtiçi lojistik oluşturuyor. Yıl sonunda bu rakamın yüzde 20 artış göstermesini hedefliyoruz. 2016-2018 arası planlamalarımızda daha fazla depo yatırımı yapmak da var.”

HOROZ BÜYÜME ATAĞINDA

Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı TANER HOROZ, en önemli önceliklerinin Türkiye’nin 2,5-3 katı büyümek olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Hedefimizde büyümenin yanı sıra daha fazla katma değer üretebileceğimiz projelere yoğunlaşmak var. İş süreçleri kompleks olan şirketlerle daha çok ilgileniyoruz. Çünkü bu işlerde katma değer yaratabiliyor, problem çözme kabiliyetimizi ortaya koyabiliyoruz. Ayrıca e-ticaret lojistiğine yoğunlaşıyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.